11.2 C
Bratislava
piatok, 1. marca 2024

Bratislava: Predkapelou Shonen Knife budú My Name Is Music – 16.9.

Najčítanejšie

Japonskej kapele Shonen Knife, ktorá vystúpi budúci pondelok 16. septembra v bratislavskom Kultúrnom centre Dunaj, bude predskakovať rakúske electropopové duo My Name Is Music. Viedenská partnerská dvojica sa už v Bratislave v minulosti ukázala ako predkapela na koncertoch Belleruche a We Have Band a medzičasom sa vypracovala na elitnú freak-punk-popovú dvojčlennú úderku kráčajúcu v šľapajach White Stripes, Ting Tings či The Kills.

my name is music-foto od ore pole
My Name Is Music

Headliner večera, japonské pop-punkové trio Shonen Knife stálo svojím spôsobom za zrodom Nirvany. Kurt Cobain vo viacerých rozhovoroch priznal, že bol hudbou Shonen Knife doslova unesený a bol ich veľkým fanúšikom. „Keď som sa konečne dostal na ich koncert, zmenil som sa na hysterické deväťročné dievča na koncerte Beatles,“ spomínal Kurt.

Práve Shonen Knife si Nirvana vybrala za predkapelu počas dnes už legendárneho turné k ich albumu Nevermind. Shonen Knife sú na scéne 32 rokov, majú na konte 18 albumov a k tomu fanúšikovskú výberovku, na ktorú prispeli coververziami ich skladieb kapely ako Sonic Youth či L7.

Viac informácií o dvojkoncerte Shonen Knife a My Name Is Music môžete nájsť na internetovej stránke www.orepole.sk

Silvia Turnerová

 

Na fotografii hore: kapela Shonen Knife

Zdroj: ORE POLE

Ďalšie články

Aktuálne