27.5 C
Bratislava
štvrtok, 20. júna 2024

Bratislava: Tretí ročník Študentského behu sa uskutoční v nedeľu 10. novembra

Najčítanejšie

Nič nepoteší viac, ako dobrý pocit zo seba samého!

Študentský beh je organizovaný pri príležitosti Medzinárodného dňa študentov. Cieľom podujatia je pripomenúť si novembrové udalosti rokov 1939 a 1989. Udalosti, ktoré zmenili našu spoločnosť a sú pre nás stále významné, či si na ne spomíname, alebo nie 17. novembra 1939 totiž odvážne povstali pražskí vysokoškoláci proti nacizmu a fašizmu šíriacemu sa Európou. O pol storočie neskôr, 17. novembra 1989 to boli opäť mladí ľudia, ktorí spustili proces konca socialistického režimu, vlády jednej – komunistickej strany v bývalom Československu. V tom čase, kto si na to nespomína, študenti bežali pred policajtmi. V dnešnej dobe, našťastie, bežia študenti, a nie len oni, za podpory a ochrany polície.

Hlavnou myšlienkou projektu je podpora športovej aktivity u mladých ľudí, u študentov a všetkých, ktorí si chcú pripomenúť, že v minulosti tiež boli študentmi. Názov Študentský beh v sebe zahŕňa širokú škálu ľudí, ktorí majú pozitívny vzťah k vzdelávaniu, športu a v neposlednom rade chcú stráviť príjemný deň a urobiť niečo pre svoje zdravie. Zabehať si môže prísť každý, každý bol predsa študentom! Pre bývalých študentov, ktorí sú teraz už v dôchodkovom veku, je štartovné zadarmo.

Všetky informácie o behu sú na stránke www.behsity.sk. Registrácia prebieha na stránke www.mojevent.sk. Registrovať sa je možné aj na mieste akcie, vo vestibule Študentských domov Ľ. Štúra od 9:00 do 10:30 hod. Štart behu je o 11:00 hod.

Trasa dlhá 12 500 metrov vedie zo študentského mestečka popri vysokých školách, od Elektrotechnickej fakulty k Prírodovedeckej fakulte, popri FTVŠ pri moste Lafranconi. Beh ďalej pokračuje k nábrežiu Dunaja až k Filozofickej fakulte odkiaľ sa pobeží cez Starý most a vracia sa nazad po petržalskej hrádzi. Záver je cez most Lafranconi späť, až do cieľa v Mlynskej doline. Trať vedie po asfalte.

Zatiaľ najrýchlejší čas na tejto trati dosiahol minulý rok, 43 ročný, Róbert Valiček, z klubu Obalservis Košice, 42 minút a 54 sekúnd.

Za Starým mostom, približne v polovici trate, je pre bežcov pripravená občerstvovacia stanica vo forme teplého čaju, vody Saguaro a jontového nápoja Nuun. V cieli každého čaká malé občerstvenie a pre víťazov zaujímavé ceny od partnerov behu. Ocenení budú traja najlepší z 10 kategórií.

Srdečne Vás všetkých pozývame!

Drahomíra Petrová


Zdroj: Quinta Essentia
foto hore – zdroj: zazitok.sk

MediaHub.sk
MediaHub.sk
Mediahub.sk je mediálny portál, ktorý pôvodne vznikol v roku 2013 ako Masmediálne.info. Zaoberá sa masmediálnou a marketingovou komunikáciou. Jeho súčasťou do roku 2023 bol portál s televíznymi reklamami Spoty.mediahub.sk, ktorý vznikol v roku 2017. Portál Mediahub.sk sa začiatkom roku 2023 zlúčil s portálom BratislavskýVečerník.sk.

Ďalšie články

Aktuálne