26.1 C
Bratislava
pondelok, 24. júna 2024

Model BMW Individual 760Li Sterling

Najčítanejšie

Koncept manufaktúrnej výroby sa zvykne spájať s jedinečnými produktmi, tradičnými remeselnými zručnosťami, dokonalosťou opracovania a napĺňaním aj tých najnáročnejších požiadaviek. Presne to sú princípy, ktorými sa značka BMW Individual Manufaktur riadi už viac než 20 rokov. To, čo začiatkom 90. rokov začalo zákazkovým modelom BMW 750Li pre Karla Lagerfelda, sa časom vyvinulo do podniku zosobňujúceho tú najvyššiu mieru prispôsobenia produktov představám zákazníkov.

„BMW Individual Manufaktur nie je miesto, ale skôr myšlienka, ktorá sa denno-denne stáva skutočnosťou. Touto myšlienkou je absolútna orientácia na zákazníkov,“ vysvetľuje Friedrich Nitschke, prezident divízie BMW M GmbH. „U nás sa každá vízia exkluzivity stáva realitou.“ Značka BMW Individual však nevyrába iba jedinečné automobily, ale zároveň navrhuje a vytvára aj rôzne špeciálne edície a modely  pre konkrétne trhy, ako napríklad pri svojej spolupráci s výrobcom hodiniek Girard Perregaux či renomovanými výrobcami koncertných klavírnych krídel, značkou Steinway & Sons. Okrem podniku BMW Individual Manufaktur  existuje aj značka BMW Individual Collection, ktorá modely značky BMW Individual dopĺňa prostredníctvom ponuky sortimentu vybavenia dokonale uspôsobeného konkrétnym modelom vozidiel BMW rôznych sérií pozostávajúcim z exkluzívnych povrchových úprav zovňajšku vozidiel, poťahov z tej najkvalitnejšej kože a obloženia interiéru.

BMW Individual 760Li Sterling-obr.1

Všetko pre dokonalosť.

Spoločnosť BMW Individual Manufaktur vďaka partnerskej spolupráci s renomovanými podnikmi dokázala v uplynulých rokoch neustále rozširovať svoje pôsobenie do nových sfér a zároveň vytvárať stále nové merítka exkluzivity. Za dodnes najväčší úspech je možné považovať automobil BMW Individual 760Li Sterling inšpirovaný značkou ROBBE & BERKING. Spoločnosť ROBBE & BERKING patrí medzi najtradičnejších výrobcov striebra na svete. Každý z jej produktov je zároveň vyjadrením absolútneho remeselného majstrovstva, čím dáva za pravdu tvrdeniu spoločnosti, že vytvára pôžitky nielen na celý život, ale na celé generácie. „Značky BMW a ROBBE & BERKING majú spoločné viac, než len vášeň pre elegantné klasické jachty – obidve spoločnosti pri tvorbe svojich produktov uplatňujú rovnaké štandardy: okrem dokonalej technickej funkčnosti je prvoradým kritériom uspokojenie zákazníka,“ vysvetľuje Oliver Berking, majiteľ piatej generácie a generálny riaditeľ spoločnosti ROBBE & BERKING. „Naše produkty si zároveň zachovávajú charakter manuálního vyhotovenia – úsilie o dokonalé remeselné spracovanie a nadčasovú eleganciu v spojení s nesmiernym dôrazom aj na tie najmenšie detaily. Vozidlo BMW Individual 760Li Sterling inšpirované značkou ROBBE & BERKING je úžasným dôkazom tohto prístupu.“

Adrian van Hooydonk, senior viceprezident divízie BMW Group Design, dodáva: „Pri mojej prvej návšteve podniku ROBBE & BERKING na mňa zapôsobil predovšetkým priam nevídane tradičný charakter remeselného spracovania a dôslednosť pri dosahovaní čo najoptimálnejších riešení. Práve táto vášeň je zároveň puncom nášho spoločného produktu.“

BMW Individual 760Li Sterling-obr.2

Model BMW Individual 760Li Sterling inšpirovaný značkou ROBBE & BERKING.

Rovnaké chápanie estetiky, luxusu a elegancie sa pretavilo do výnimočnej formy automobilu BMW Individual 760Li Sterling inšpirovaného značkou ROBBE & BERKING. BMW radu 7 je zosobnením jedinečného pôžitku z jazdy, osobitého štýlu a športovej elegancie. Táto vlajková loď spomedzi všetkých automobilov značky BMW ponúka spojenie zdokonalenej technológie pohonu s luxusným pohodlím a tak vytvára optimálny základ pre naozaj výnimočnú spoluprácu: fúziu exkluzívneho ručného remeselného majstrovstva s jedným z najdynamickejších vozidiel v segmente prémiových luxusních automobilov. „Model BMW Individual 760Li Sterling je nasýtený vrúcnosťou a duchom špičkovej remeselnej práce,“ poznamenáva Karim Habib, riaditeľ divízie BMW Design. „Výrečné povrchové plochy exteriéru aj interiéru, ktoré boli opracované ručne, ako aj    dômyselné uplatnenie kvalitnej kože zo strany spoločnosti BMW sa tu stretá so striebornými povrchmi znamenite tepanými spoločnosťou ROBBE & BERKING, aby spoločne vytvorili jedinečné vyjadrenie exkluzivity.“

Keď prišlo na otázku, ako tento vzácny kov skombinovať s automobilom, dizajnéri značky BMW a strieborníci spoločnosti ROBBE & BERKING vzájomne hľadali inšpiráciu v prácach toho druhého. „Rovnako ako strieborníci do auta nasadli, aby nasávali jeho atmosféru, aj my sme si prešli ich dielňou a zoznámili sa s jej duchom, špeciálnymi technikami používanými pri spracovaní striebra a dokázali ich tak preniesť do vozidla,“ hovorí Martina Starke, riaditeľka divízie BMW Color and Trim Design pri spomienke na začiatky tejto spolupráce.

Elegantné strieborné prvky interiéru aj exteriéru automobilu BMW Individual 760Li Sterling dodávajú nevídaný lesk a robia z neho vôbec najhodnotnejší jednorazový model, aký podnik BMW Individual Manufaktur dodnes vyrobil. Napriek tomu však na prvý pohľad nie je    extrémne do očí bijúcim vozidlom – a to cielene. Práve naopak, v súlade s konceptom diskrétneho luxusu a exkluzivity typických pre oboch partnerov, model BMW Individual 760Li Sterling svoju jedinečnosť odhalí až po bližšom prihliadnutí.

Oliver Berking vysvetľuje rozdiel medzi striebrom a inými lesklými kovmi takto: „Má svoje jedinečné hrejivé vyžarovanie, ktoré znalcovi ihneď prezradí, že sa jedná o striebro a nie chróm či leštený hliník.“

Exteriérové prvky typické pre značku BMW sú na automobile BMW Individual 760Li Sterling vyhotovené zo striebra. Charakteristická mriežka chladiča značky BMW, bočná lišta upozorňujúca na prítomnosť výkonného 12-valcového vidlicového motora a vzadu zadná lišta, označenie modelu a koncovka výfuku sú vyhotovené s typickým oplátovaním z pravého striebra značky ROBBE & BERKING. Logá značky BMW na kapote a dverách batožinového priestoru sú dokonca vytvorené zo šterlingového striebra rýdzosti 925. Ako čerešničku navyše odborníci zo spoločnosti ROBBE & BERKING na emblém spoločnosti BMW umelecky naniesli modrý a biely email.

Decentné označenie ROBBE & BERKING na zadnom stĺpiku, ako aj nápisy „ROBBE & BERKING Sterling“ a „BMW Individual“ na    postriebrenej zadnej ozdobnej lište sú ďalším svedectvom tejto výnimočnej spolupráce. Príťažlivý kontrast so všetkými striebornými prvkami vytvára hlboký a zároveň hrejivý farebný odtieň exteriéru pod názvom Singapore Grey, ktorý je súčasne umiernený aj pútavý.

BMW Individual 760Li Sterling-obr.11

Tepanie – najvyššia forma strieborníckeho umenia.

Prvý náznak toho, čo ponúka interiér vozidla, prinesú prepracované kľučky dverí. Všetky štyri sú vykladané tepanými šterlingovým striebrom. Prvou vecou, ktorú spozorujete, keď otvoríte dvere, sú postriebrené kryty prahoch dverí zdobené značkou ROBBE & BERKING. Následne sa vám otvára úplný výhľad na nevídaný interiér: všetky ozdobné lišty sú vyhotovené z pravého tepaného šterlingového striebra s rýdzosťou 925.

Tepanie, známe aj pod názvom martelé, je jednou z najstarších a najdômyselnejších techník strieborníckeho umenia. Na priehlbinách    vytváraných kladivkom sa v niekoľkých smeroch láme svetlo, čím povrch kovu vytvára dojem organického pohybu, ktorý má zároveň     dekoračný účinok. Na dosiahnutie tohto efektu sa vysoko leštené strieborné platy opracovávajú pomocou špeciálneho kladivka. Na rovnaké miesto nemôžu dopadnúť dva údery kladivka, pričom však na celý povrch však musí byť pôsobené rovnakou silou. Práve v tom spočíva    najväčšia výzva: jeden nesprávny úder a celý kus sa stáva nepoužiteľným. Iba skúsené ruky striebrotepcov sú schopné vytvoriť jemné prehĺbené plôšky, ktoré interiéru modelu BMW Individual 760Li Sterling dodávajú jeho jedinečný ligot.

Všetky tepané povrchy sú vytvorené z pravého šterlingového striebra 925, čoho dôkazom je aj označenie spoločnosti ROBBE & BERKING spolu so symbolom polmesiaca a koruny, ktoré nesú výlučne produkty vyrobené z číreho striebra. Povrchy ozdobných líšt automobilu BMW Individual 760Li Sterling sú označené rovnakým puncom polmesiaca, ktorý je medzinárodným symbolom striebra, koruny označujúcej Nemecko a s nimi značkou svojho výrobcu. Na opierkach hlavy nájdete rovnaký symbol polmesiaca s korunou v podobe ručne vyšitej vytvorenej v závode značky BMW Individual.

Celokožené obloženie BMW Individual z jemnozrnnej kože Merino vo farbe Amaro Brown je tou najexkluzívnejšou koženou výbavou, akú    spoločnosť BMW ponúka. Na sedadlách ju dopĺňajú kontrastné línie vo farbe Opal White. Kožené poťahy obloženia sedadiel, predného a    stredného stĺpika, slnečných clôn a dverí ešte zdôrazňujú prémiový charakter priestoru pre pasažierov. Jedinečnosť interiéru dotvára Alcantara vnútorné obloženie strechy rovnako vo farbe Amaro Brown. Model BMW Individual 760Li Sterling teda ponúka najvýberovejšiu kombináciu materiálov, aké môžete od vozidla luxusnej triedy očakávať. Interiérové doplnky dotvára drobný odkaz na takmer 140-ročnú striebornícku tradíciu spoločnosti ROBBE & BERKING: nad zadnou stranou stredového tunelu sa nachádzajú dve drobné strieborné čaše spolu so striebornou karafou, ktoré boli vyrobené exkluzívne pre tento výnimočný model.

BMW Individual 760Li Sterling-obr.14

 

BMW Individual.

Už viac než 20 rokov je rad BMW Individual zosobnením tej najvyššej možnej úrovne prispôsobenia produktu predstavám zákazníkov. Kupujúci má možnosť výberu zo širokej palety vybraných farieb a materiálov, ktoré ich vozidlu BMW dodajú osobitosť a známku jedinečnosti, pričom     ďaleko presahujú mieru štandardnej ponuky. Rad BMW Individual pozostáva z dvoch oblastí: BMW Individual Collection a BMW Individual Manufaktur. Sekcia BMW Individual Collection tvorí jadro produktovej ponuky radu BMW Individual, pričom ponúka doplnky a formy vyhotovenia (ako napríklad exkluzívne farby laku, kvalitnú kožu či obloženie interiéru), ktoré boli na mieru navrhnuté pre jednotlivé modely rôznych sérií vozidiel BMW.

Sekcia BMW Individual Manufaktur sa zameriava na požiadavky, ktoré  presahujú všetky možnosti ponúkané v rámci kolekcie BMW Individual  Collection. Puntičkársky uplatňované precízne zručnosti našich  zamestnancov umožňujú splniť aj tie najnezvyklejšie predstavy  zákazníkov pod podmienkou, že sú v súlade s prísnymi bezpečnostnými  požiadavkami, charakterom značky a zákonmi. Podporu a pomoc zákazníkom  pri vytváraní svojho vysnívaného vozidla značky BMW ponúka špecializovaný tím odborníkov.

Aj ten je zárukou výroby skutočne osobitého unikátneho produktu,  ktorý jedinečným spôsobom vyjadruje individuálny charakter každého  vozidla. Spôsoby vyjadrenia tejto osobitosti sú rovnako mnohoraké ako  je každý náš zákazník.

ROBBE & BERKING.

Spoločnosť na výrobu striebra ROBBE & BERKING bola založená v  roku 1874 a dodnes zostáva skutočným rodinným podnikom, pričom na jej   čele stojí už piata generácia zastúpená Oliverom Berkingom. V súlade s  jej tradíciami zostáva zárukou kvality každého produktu naďalej  výlučne ruka strieborníka a nie obmedzené schopnosti hromadnej výroby.  Práve preto je značka ROBBE & BERKING svetovým lídrom vo výrobe  strieborných príborov.

Spoločnosť na začiatku minulého storočia svoju púť začala skromne.  Takmer bez finančných prostriedkov si striebrotepci Nicolaus Christoph  Robbe a jeho zať Robert Berking len vďaka umeleckým zručnostiam rok čo  rok svojimi majstrovskými kusmi získavali stále nových zákazníkov.  Oliver Berking sa súčasťou rodinného podniku stal v roku 1985 a  naďalej pokračuje v tradícii slávnych strieborníkov ako zástupca už   piatej generácie. Ich produkty znalci po celom svete radia medzi  neprekonateľné majstrovské diela striebrotepeckého umenia.

Strieborné príbory značky ROBBE & BERKING využíva napríklad  množstvo najkvalitnejších reštaurácií a hotelov, ako aj viac než polovica najväčších súkromných jácht na svete.

BMW Group

BMW Group je vďaka svojim značkám BMW, MINI a Rolls-Royce vedúcim  prémiovým výrobcom automobilov a mootocyklov na svete. BMW Group má  ako globálna spoločnosť 28 výrobných a kompletizačných závodov v 13  krajinách, spolu s globálnou predajnou sieťou vo viac ako 140 krajinách.

V roku 2012 BMW Group predala približne 1,85 milióna vozidiel a viac  ako 117 tisíc motocyklov po celom svete. Zisk pred zdanením  predstavoval za finančný rok 2012 sumu 7,82 mld. EUR, pričom príjmy  dosiahli 76,85 mld. EUR. K 31. decembru 2012 BMW Group zamestnávala  105 876 zamestnancov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na myslení ďaleko dopredu a  zodpovednom konaní. Spoločnosť preto zriadila ekologické programy a  sociálnu udržateľnosť v rámci celého svojho hodnotového reťazca,  komplexnú produktovú zodpovednosť a jednoznačný záväzok k ochrane  zdrojov ako integrálnu súčasť svojej stratégie.

 

 

Zdroj: BMW Group Slovakia

MediaHub.sk
MediaHub.sk
Mediahub.sk je mediálny portál, ktorý pôvodne vznikol v roku 2013 ako Masmediálne.info. Zaoberá sa masmediálnou a marketingovou komunikáciou. Jeho súčasťou do roku 2023 bol portál s televíznymi reklamami Spoty.mediahub.sk, ktorý vznikol v roku 2017. Portál Mediahub.sk sa začiatkom roku 2023 zlúčil s portálom BratislavskýVečerník.sk.

Ďalšie články

Aktuálne