8.8 C
Bratislava
sobota, 2. marca 2024

iPad je najpoužívanejším tabletom na Slovensku

Najčítanejšie

iPad zostáva aj naďalej najpoužívanejším mobilným zariadením pre pripojenie k internetu medzi internetovými užívateľmi zo Slovenska ale aj z celého regiónu strednej a východnej Európy. Podľa dát spoločnosti Gemius generuje tento tablet takmer pätinu všetkých mobilných zobrazení stránok na weboch meraných agentúrou na Slovensku.

Spoločnosť Gemius skúmala, aké modely mobilných zariadení sú najobľúbenejšie medzi internetovými užívateľmi vo všetkých krajinách, v ktorých spoločnosť pôsobí. Väčšine skúmaných trhov dominuje iPad, ktorý generuje najvyšší počet zobrazení v Dánsku (47 %), Rusku (35 %) či Moldavsku (33 %).

Pozícia tohto prístroja je na väčšine trhov stabilná: mierny pokles alebo nárast v priebehu roka 2013 na väčšine z nich nepresahuje 1-2 percentuálne body, výnimkou je Česká republika, kde iPad zaznamenal od začiatku roka pokles o 4 percentuálne body. Na Slovensku dosahuje teraz podiel zobrazení stránok generovaných iPadom 18,6 %, čo znamená pokles o 1,5 percentuálneho bodu od januára 2013.

APPLE-iPhone5s_3Color_iOS7

iPad a iPhone sú aj naďalej dva najpoužívanejšie mobilné prístroje internetových užívateľov v regióne CEE. iPhone je dokonca lídrom v Chorvátsku a Macedónsku, kde generuje okolo pätiny zobrazení stránok z mobilných zariadení. Na Slovensku je iPhone druhým najpoužívanejším prístrojom (cca 13 % mobilných zobrazení stránok).

Dáta pochádzajú z obdobia 21. – 27. 10. 2013 zo stránok > RANKINGS

 

Zdroj: Gemius Slovakia
Zdroj fotografií: APPLE CZ

Ďalšie články

Aktuálne