12.5 C
Bratislava
sobota, 18. mája 2024

Symfonický koncert v Redute – 30. a 31.1.

Najčítanejšie

Vo štvrtok a piatok 30. a 31. januára sa Slovenská filharmónia predstaví pod taktovkou stáleho hosťujúceho dirigenta SF Rastislava Štúra.

Hosťom  koncertov v tomto týždni je mladý nemecko-japonský violončelista, víťaz viacerých medzinárodných súťaží, Danjulo Ishizaka. Na jeho umelecký vývoj mal hlavný vplyv Boris Pergamenščikov, u ktorého študoval v rokoch 1998-2004 na Konzervatóriu Hannsa Eislera v Berlíne.

Štartom jeho medzinárodnej umeleckej kariéry bol koncert vo viedenskom Musikvereine v novembri 2003 s Viedenskými symfonikmi pod taktovkou Krzysztofa Pendereckého.  Odvtedy účinkoval so svetovými symfonickými telesami. V tejto koncertnej sezóne ho čaká debutové vystúpenie s Rozhlasovým symfonickým orchestrom vo Viedni pod taktovkou Krzysztofa Pendereckého,  tiež vystúpi s orchestrom Budapest fesival  a dirigentom Adamom Fischerom.

V  Bratislave uvedie mladý umelec  Koncert pre violončelo a orchester Williama Waltona. Program doplní dielo ďaľšieho Angličana – Edwarda Elgarakoncertná predohrou op. 40 Cockaigne. V druhej polovici koncertov zaznie veľkolepá symfonická freska Sinfonia domestica op. 53 Richarda Straussa.

Zdroj: Slovenská filharmónia
Na fotografii: Rastislav Štúr, dirigent

MediaHub.sk
MediaHub.sk
Mediahub.sk je mediálny portál, ktorý pôvodne vznikol v roku 2013 ako Masmediálne.info. Zaoberá sa masmediálnou a marketingovou komunikáciou. Jeho súčasťou do roku 2023 bol portál s televíznymi reklamami Spoty.mediahub.sk, ktorý vznikol v roku 2017. Portál Mediahub.sk sa začiatkom roku 2023 zlúčil s portálom BratislavskýVečerník.sk.

Ďalšie články

Aktuálne