21.6 C
Bratislava
streda, 24. júla 2024

Slovensko sa stane na nasledujúce dni európskym centrom pre bezpečný internet

Najčítanejšie

Dnes sa v Bratislave stretli zástupcovia Centier bezpečného internetu z celej Európy, aby diskutovali o krokoch, ktoré treba podniknúť na vytvorenie bezpečnejšieho online prostredia pre deti.

Trojdňové stretnutie Európskej siete na šírenie informovanosti o bezpečnosti na internete INSAFE a INHOPE sa na Slovensku koná prvýkrát pod názvom INSAFE training seminar v bratislavskom hoteli Falkensteiner. Zúčastní sa ho viac ako 100 odborníkov z európskych Centier bezpečného internetu ako aj zástupcovia spoločností Facebook, Google či asociácií ako eNACSO.

Centrá bezpečného internetu fungujú vo všetkých členských krajinách v rámci programu Európskej komisie Bezpečný internet, ktorého koordinátorom na Slovensku je občianske združenie eSlovensko už od roku 2007. V rámci Slovenska ide o jeden z najlepšie implementovaných projektov Európskej únie, z ktorého vzišli aktivity ako OVCE.sk, Pomoc.sk či Stopline.sk oceňované doma aj v zahraničí.

Hlavnými témami, ktorým sa stretnutie venuje, sú ochrana súkromia detí na internete vo svetle post-Snowdenovskej reality a vo svete využívania tzv. Big data. Počas stretnutia jednotlivé Centrá bezpečného internetu odprezentujú aj svoje nové produkty a postupy pre prácu s deťmi v oblasti bezpečného internetu.

 

Zdroj: eSlovensko

MediaHub.sk
MediaHub.sk
Mediahub.sk je mediálny portál, ktorý pôvodne vznikol v roku 2013 ako Masmediálne.info. Zaoberá sa masmediálnou a marketingovou komunikáciou. Jeho súčasťou do roku 2023 bol portál s televíznymi reklamami Spoty.mediahub.sk, ktorý vznikol v roku 2017. Portál Mediahub.sk sa začiatkom roku 2023 zlúčil s portálom BratislavskýVečerník.sk.

Ďalšie články

Aktuálne