32.8 C
Bratislava
pondelok, 15. júla 2024

Nemeckú mediálnu cenu 2013 dostala holandská kráľovná Máxima

Najčítanejšie

Nemeckú mediálnu cenu za rok 2013 si včera večer v Baden-Badene prevzala holandská kráľovná Máxima. Rodáčke z Argentíny a niekdajšej finančnej manažérke ju udelili za mimoriadnu angažovanosť v záujme sprístupnenia mikroúverov pre chudobných občanov z rozvojových krajín.

TASR-Nemeckú mediálnu cenu 2013 dostala holandská kráľovná Máxima
kráľovná Máxima si preberá ocenenie

Na slávnostnom odovzdaní ceny nechýbal ani holandský kráľ Viliam Alexander, informovala agentúra DPA.

S laudáciom vystúpila Daniela Schadtová, partnerka nemeckého prezidenta Joachima Gaucka. Vyzdvihla „úprimnú tvrdohlavosť“ laureátky, ktorej aktivity smerovali k trvalému zabezpečeniu nezávislosti občanov od finančnej pomoci.

Nedotovanú cenu, ktorú udeľujú od roku 1992 osobnostiam s významným vplyvom na spoločnosť a politiku, získali postupne od roku 2003 vtedajší generálny tajomník OSN Kofi Annan, Hillary Clintonová, frontman írskej rockovej formácie U2 Bono, španielsky kráľ Juan Carlos I., tenisové legendy Andre Agassi a Steffi Grafová, neskôr aj tibetský duchovný vodca – 14. dalajláma, nemecká kancelárka Angela Merkelová a britský filantrop, podnikateľ Sir Richard Branson.

V roku 2011 udelili cenu štyrom osobnostiam, ktorých činy označila porota v zdôvodnení za symboly ľudskosti – niekdajšiemu podplukovníkovi sovietskej armády Stanislavovi Petrovovi, zakladateľke afganského inštitútu vzdelávania Sakene Yacoobi, evanjelickému duchovnému z Betlehemu Mitrimu Rahebovi a konžskému lekárovi Denisovi Mukwegemu. Zatiaľ posledným laureátom ocenenia sa za rok 2012 stal herec, režisér a producent George Clooney.

 

Zdroj: TASR, AP Photo/dpa, Uwe Anspach, logo Deutscher Medienpreis

MediaHub.sk
MediaHub.sk
Mediahub.sk je mediálny portál, ktorý pôvodne vznikol v roku 2013 ako Masmediálne.info. Zaoberá sa masmediálnou a marketingovou komunikáciou. Jeho súčasťou do roku 2023 bol portál s televíznymi reklamami Spoty.mediahub.sk, ktorý vznikol v roku 2017. Portál Mediahub.sk sa začiatkom roku 2023 zlúčil s portálom BratislavskýVečerník.sk.

Ďalšie články

Aktuálne