Od pondelka 29.11. prechádza bratislavská MHD na prázdninový grafikon

Vzhľadom na aktuálne platné protipandemické opatrenia, vyhlásený núdzový stav a s tým spojené obmedzenie mobility, zavádza Dopravný podnik mesta Bratislavy zmenu režimu prevádzky mestskej hromadnej dopravy (MHD) na prázdninový režim, a to už od pondelka 29.11.2021.

Spoje jednotlivých liniek budú preto vypravené na základe cestovného poriadku platného pre „Pracovný deň – školské prázdniny“. Školské spoje 2, 4, 5 a 14 budú naďalej vypravované.

„Zavedenie prázdninového režimu sme citlivo zvážili, no výpravu ovplyvňuje najmä klesajúci počet cestujúcich a stúpajúca pozitivita u vodičov. Naďalej budeme situáciu podrobne monitorovať a prispôsobovať tak štruktúru výpravy spojov na linkách,“ uviedol Dopravný podnik mesta Bratislavy.

„Zdravie a bezpečnosť cestujúcich je pre nás prioritou, a preto pokračujeme v intenzívnom čistení a dezinfekcii vozidiel MHD. Tie sú čistené každý deň po návrate z prevádzky – predovšetkým dotykové plochy, madlá, tyče, dopytové tlačidlá, označovače cestovných lístkov, podlahy, rámy všetkých okien a prieduchy klimatizácií,“ doplnil DPB.

Každý dopravný prostriedok prechádza aj komplexným čistením, ktoré zahŕňa hĺbkové čistenie stropov i tepovanie sedadiel a pod. Nad rámec toho v Dopravnom podniku pristúpili opäť k dlhotrvajúcej polymérovej dezinfekcii.

Každý vodič MHD je tiež vybavený dezinfekčnými prostriedkami a má tak možnosť vozidlo dezinfikovať aj priebežne počas dňa. V zmysle platných nariadení musia mať cestujúci počas jazdy prekryté dýchacie cesty respirátorom. Aj vďaka týmto opatreniam je prevádzka MHD v Bratislave naďalej bezpečná.

(ts)

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu