Intendantom novej televízie Šport bude Marcel Merčiak

Nová športová televízia RTVS s názvom Šport začne vysielať 20. decembra 2021 o 17.00 h. Už niekoľko mesiacov však prebiehajú prípravy na odštartovanie jej vysielania.

Programovým vedením Športu bol poverený obľúbený komentátor a moderátor RTVS Marcel Merčiak.

Každá televízna a rozhlasová služba RTVS má svojho intendanta, teda riadiaceho pracovníka, ktorý danej službe šéfuje a rozhoduje o jej programe. Na Jednotke túto úlohu plní Vincent Štofaník, Dvojku vedie Marta Gajdošíková a Trojku Judita Gembická.

K spomínaným intendantom sa so vznikom štvrtého televízneho vysielacieho okruhu pripája aj Marcel Merčiak, ktorý bude riadiť televíziu Šport.

„Na novú úlohu intendanta sa teším, i keď vnímam, že so sebou prináša veľkú zodpovednosť. Budeme sa snažiť čo najviac rozvíjať športové vysielanie. Máme ambíciu vybudovať modernú, profesionálnu a životaschopnú televíznu stanicu. Verím, že všetko dopadne tak, ako si predstavujeme, no najmä, že budú spokojní naši diváci,“ povedal intendant Športu Marcel Merčiak.

„Marcelovi Merčiakovi v jeho novej funkcii držím palce. Má náročnú a zodpovednú úlohu, no som presvedčený, že aj vďaka jeho dlhoročným skúsenostiam bude nová športová televízia prinášať množstvo atraktívnych programov a šikovných osobností plných elánu a nadšenia z práce, čo ocenia aj naši diváci,“ povedal generálny riaditeľ RTVS Jaroslav Rezník.

Nová športová televízia odštartuje vysielanie 20. decembra o 17:00. Prvým programom bude otváracia beseda, v ktorej sa diváci oboznámia s tým, ako Šport vznikal, aké prípravy predchádzali jeho spusteniu a čo v jeho vysielaní čaká na televíznych divákov a športových priaznivcov.

Od 17:30 ponúkne prvý priamy prenos: zápas 27. kola hokej Tipos Extraligy Michalovce – Nitra a hneď po jeho skončení v priamom prenose aj prípravné stretnutie našich hokejistov do 20 rokov v kanadskom Red Deere proti Fínsku, 6 dní pred začiatkom MS tejto vekovej kategórie.

(ts)