13 C
Bratislava
štvrtok, 30. marca 2023

Šou RTVS Pečie celé Slovensko ide do finále! Už túto nedeľu spoznáme prvého Majstra amatérskych pekárov a cukrárov 

Najčítanejšie

Šou, ktorá pobláznila státisíce divákov na Slovensku ide do finále. Počas desiatich týždňov predstavilo svoje cukrárske a pekárske umenie 12 amatérskych pekárok a pekárov, ktorí sa v súťaži hrdo popasovali s množstvom výziev, no do veľkého finále sa prebojovali len najlepší traja.

Už túto nedeľu 12. decembra o 20.30 h na Jednotke sa rozhodne, kto z trojice finalistov získa titul prvého Majstra amatérskych pekárov a cukrárov na Slovensku.

Semifinálovú epizódu najsladšej jesennej šou Pečie celé Slovensko sledovalo uplynulú nedeľu vyše pol milióna divákov, ktorí s napätím čakali, kto sa prebojuje do finále.

Svoje miesto vo finálovej trojici si napokon „upiekli“ sympatická a šikovná východniarka Alena Sabolová, perfekcionistka a majsterka práce s čokoládou Lucia Piterka a jediný muž – kreatívny a nadaný Miňo Macuľa. Tí už túto nedeľu zabojujú o titul Majstra amatérskych pekárov a cukrárov.

Finalistov čakajú opäť 3 výzvy – v osobnej sa popasujú s tromi druhmi kanapiek, v technickej ich prekvapí náročnosť Dobošových rezov a v kreatívnej predvedú svoje trojposchodové torty inšpirované umením.

Počas finále ich čaká niekoľko prekvapení, no najväčším z nich je prítomnosť ich blízkych – rodín, priateľov a samozrejme finalistov prvej série, ktorí im budú držať palce a podporovať ich priamo pred stanom. O víťazovi prvej série šou pečie celé Slovensko rozhodne dvojica porotkýň – Petra Tóthová a Jozefína Zaukolcová.

Na budúci rok môžete svoju lásku k pečeniu predviesť aj vy

RTVS už ohlásila druhú sériu úspešnej a obľúbenej šou na budúci rok. Svoje miesto vo finálovej dvanástke si však môžete uchmatnúť už teraz. Výzva pre registráciu súťažiacich, ktorí chcú predviesť svoje pekárske umenie a ukázať lásku k pečeniu je spustená.

matérske pekárky, pekári, cukrárky a cukrári majú šancu začať cestu za svojím sladkým snom na stránke www.pecieceleslovensko.sk vyplnením registračného dotazníka. Do súťaže sa môžu prihlásiť všetci milovníci pekárstva a cukrárstva starší ako 15 rokov, ktorí sa tomuto remeslu nevenujú profesionálne.

(ts)

Avatar photo
Redakcia
Redakcia Bratislavského večerníka predstavuje starosti a radosti v bratislavských mestských častiach. www.bratislavskyvecernik.sk

Ďalšie články

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Aktuálne