13.4 C
Bratislava
štvrtok, 23. marca 2023

DPB pre vandalizmus počas Silvestra odstaví vybrané automaty na predaj jednorazových cestovných lístkov

Najčítanejšie

Dopravný podnik Bratislava (DPB) aj tento rok na nevyhnutný čas odstaví vybrané automaty na predaj jednorazových cestovných lístkov. Dôvodom je opakujúci sa vandalizmus počas silvestrovských osláv.

Automaty na lístky boli práve v tomto období častým terčom vandalov, ktorí svojim konaním spôsobovali finančné škody. V snahe o ich minimalizáciu preto DPB 31. decembra 2021 odstaví a mechanicky zabezpečí proti poškodeniu 106 kusov predajných zariadení. Ide predovšetkým o automaty v exponovaných lokalitách.

Cestujúcim DPB odporúča využiť iné formy predaja jednorazových cestovných lístkov, a to: u províznych predajcov (tzv. PNS), SMS cestovný lístok, elektronický cestovný lístok prostredníctvom elektronickej peňaženky, mobilnú aplikáciu alebo prostredníctvom služby „Kartuj“ priamo vo vozidle.

Automaty budú opätovne uvedené do prevádzky 1. januára 2022. Za vzniknuté komplikácie sa DPB touto cestou ospravedlňuje. Zoznam odstavených automatov nájdu cestujúci na webe DPB – www.dpb.sk

(ts)

Avatar photo
Redakcia
Redakcia Bratislavského večerníka predstavuje starosti a radosti v bratislavských mestských častiach. www.bratislavskyvecernik.sk

Ďalšie články

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Aktuálne