12.4 C
Bratislava
utorok, 21. marca 2023

Najvyššiu domácu hokejovú súťaž budú môcť diváci aj naďalej sledovať exkluzívne na televíznom okruhu :Šport

Najčítanejšie

Po dohode s Asociáciou profesionálnych hokejových klubov sa RTVS otvára možnosť získania exkluzívnych vysielacích práv na hokejovú Tipos extraligu na tri roky.

Dohoda prichádza krátko po rozšírení počtu odvysielaných zápasov základnej časti na dva prenosy týždenne a po spustení nového televízneho okruhu :Šport. RTVS tak dostáva možnosť ešte väčšej variability vo vysielaní a ďalšie možnosti podpory slovenského hokeja vo vysielaní.

RTVS je tradičným a dlhoročným hlavným vysielateľom najvyššej slovenskej hokejovej súťaže. Zápasy Tipos extraligy majú na televíznych obrazovkách pravidelne veľmi dobrú sledovanosť, najvyššie čísla pritom dosahujú počas play-off.

RTVS, ako verejnoprávny vysielateľ, dokáže navyše garantovať vyvážený výber priamych prenosov z celého Slovenska. Nová dohoda s Asociáciou profesionálnych hokejových klubov otvára verejnoprávnemu vysielateľovi možnosť získania exkluzívnych vysielacích práv na hokejovú Tipos extraligu na tri roky.

„Hokej je náš národný šport a o slovenskú hokejovú ligu je medzi divákmi veľký záujem, čo dokazuje sledovanosť, ktorá dosahuje v rámci play-off státisícové hodnoty. Práve hokej mimoriadne trpí pandémiou, keďže, ako zimný halový šport, je dlhodobo obmedzovaný čo sa týka divákov. Hokejové kluby tak počítajú finančné výpadky v státisícoch eur už druhú sezónu a je to pre hokej katastrofálny scenár. RTVS si uvedomuje túto vážnu situáciu a chceme sa na riešení podieľať ako partner. Takýmto spôsobom pomôže hokeju žiť na profesionálnej úrovni a zvyšovať jeho kvalitu. Je pre nás dôležité, aby aj malí hokejisti mali vzory nielen v zahraničí, ale aj priamo na slovenských štadiónoch. RTVS touto dohodou získava exkluzívne práva na zápasy Tipos extraligy a už teraz môžeme divákom sľúbiť, že na okruhu :Šport od nasledujúcej sezóny pridáme k stabilným dvom zápasom počas týždňa aj tretí – utorkový, v prípade, že sa bude hrať. Zároveň pripravujeme aj zaujímavé sprievodné formáty,“ vyjadril sa riaditeľ sekcie športu RTVS Matej Hajko.

„Uvedomujeme si veľký dopad pandémie práve na športové odvetvie. Absencia divákov na športových podujatiach je veľkou ranou pre slovenský šport. Našou úlohou a aj cieľom televízneho okruhu :Šport je, okrem iného, podpora slovenského športu. Myslím si, že najvyššia slovenská hokejová súťaž patrí na obrazovky RTVS. Vážim si dôveru Asociácie profesionálnych hokejových klubov a teším sa na ďalšiu profesionálnu spoluprácu,“ povedal generálny riaditeľ RTVS Jaroslav Rezník.

„Po viacerých intenzívnych rokovaniach so zástupcami televíznych spoločností sme sa, na základe komplexnej ponuky od RTVS, rozhodli pokračovať v doterajšej úspešnej spolupráci. Veríme, že to ocenia predovšetkým naši fanúšikovia a obchodní partneri, keďže kvalitná produkcia v spojení s novým športovým okruhom bude zárukou spoločného úspechu. Zároveň táto ponuka prichádza v čase obrovského prepadu slovenského športu vyplývajúceho z výpadkov divákov na štadiónoch v dôsledku nepriaznivej epidemiologickej situácie. Z uvedeného dôvodu to bude pre každý profesionálny klub jeden z pilierov, na ktorom bude môcť stavať a zároveň je to aj znak stability pre našich existujúcich a budúcich partnerov, že budeme mať po boku silné mediálne zastúpenie. Táto zmluva počíta v 1/12 finančného plnenia aj HC Slovan Bratislava napriek tomu, že nie je členom APHK. Dovolím si povedať, že táto spolupráca môže naštartovať nový potenciál profesionálneho hokeja na Slovensku,“ hovorí riaditeľka Asociácie profesionálnych hokejových klubov Aneta Büdi.

(ts)

Avatar photo
Redakcia
Redakcia Bratislavského večerníka predstavuje starosti a radosti v bratislavských mestských častiach. www.bratislavskyvecernik.sk

Ďalšie články

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Aktuálne