20.8 C
Bratislava
pondelok, 20. mája 2024

Nadácia Markíza spustila finančnú zbierku Pomôžme spolu Ukrajine, ktorú podporila sumou 20-tisíc eur

Najčítanejšie

Výťažok zo zbierky bude venovaný neziskovej organizácii Človek v ohrození, ktorá pomáha Ukrajincom a Ukrajinkám, ktorí následkom vypuknutia vojny opustili svoje domovy a prichádzajú na Slovensko.

Nadácia Markíza spustila finančnú zbierku, ktorej výťažok poputuje na pomoc predovšetkým ukrajinským deťom a rodinám, ktoré následkom prebiehajúcej ruskej vojenskej ofenzívy v jednej chvíli prišli o všetko a ostali odkázané na cudziu podporu a solidaritu.

„Naliehavá situácia, v ktorej sa ocitli obyvatelia Ukrajiny zasiahla nás všetkých. V týchto dňoch si viac ako kedykoľvek predtým uvedomujeme, ako je potrebné podať pomocnú ruku ľuďom, ktorí opúšťajú svoje domovy s obavami o život a prichádzajú na Slovensko. V Nadácii Markíza sa preto pridávame k ostatným neziskovým organizáciám na Slovensku, ktoré zareagovali veľmi rýchlo a vyhlasujeme finančnú zbierku, do ktorej sa každý záujemca môže veľmi jednoducho zapojiť prostredníctvom online darovacieho formulára,“ vysvetlila Marianna Trnavská, predsedníčka Správnej rady Nadácie Markíza.

Do zbierky sú zapojení aj zamestnanci TV Markíza, pričom Nadácia Markíza ju podporila finančným darom vo výške 20-tisíc eur, ktorý bude spolu s celým výťažkom venovaný neziskovej organizácii Človek v ohrození.

Tá v tejto chvíli sústreďuje svoju humanitárnu pomoc na zabezpečenie základných potrieb Ukrajincov a Ukrajiniek, ktorí opustili svoje domovy a prichádzajú na Slovensko. Ide hlavne o ženy a deti, keďže muži po vyhlásení všeobecnej mobilizácie zostávajú bojovať v krajine.

Online darovací formulár nájdete > TU

TV Markíza vopred ďakuje za každý príspevok a prejavenú solidaritu s utrpením ukrajinského ľudu.

(ts)

 

Redakcia
Redakcia
Redakcia Bratislavského Večerníka predstavuje starosti a radosti v bratislavských mestských častiach. www.bratislavskyvecernik.sk

Ďalšie články

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Aktuálne