22.2 C
Bratislava
sobota, 3. júna 2023

Karlova Ves podporí športujúcu mládež vybudovaním nového bežeckého oválu

Najčítanejšie

Beh bude v Karlovej Vsi opäť populárnejší. Karlova Ves sa rozhodla zrekonštruovať starý bežecký ovál vo veľkom športovom areáli pri Základnej škole Alexandra Dubčeka. Antukový podklad nahradí nový certifikovaný tartanový povrch.

Starostka Karlovej Vsi Dana Čahojová už podpísala zmluvu so zhotoviteľom, ktorý plánuje začiatok prác na koniec mája. Nový ovál bude hotový koncom leta.

„Našim cieľom je ponúknuť obyvateľom Karlovej Vsi čo najširšiu paletu možností na trávenie voľného času. K tomu patrí aj vytvorenie kvalitných podmienok nielen pre súťažný, ale aj pre rekreačný šport. Rok čo rok dopĺňame športovú vybavenosť o nové kvalitné športoviská. V tomto roku okrem iného konečne pribudne aj vytúžená nová atletická dráha,“ uviedla starostka Karlovej Vsi Dana Čahojová.

Na vybudovanie nového bežeckého oválu prispel Fond na podporu športu v rámci Programu na výstavbu, rekonštrukciu a modernizáciu športovej infraštruktúry sumou 165.944 eur. V rámci Grantového Podprogramu 4 na podporu investícií do športovej infraštruktúry investuje do tohto projektu aj hlavné mesto sumou 105.000 eur.

Karlova Ves by mala vyčleniť vo svojom rozpočte sumu na spolufinancovanie rekonštrukcie vo výške 5.622,20 eur. Ďalšie zdroje plánuje vyhradiť na úpravu trávnika vo vnútri oválu.

„Mať kvalitné športoviská na sídliskách, či v rámci školských areálov je mimoriadne dôležité. Teší ma, že aj s našou podporou sa v Karlovej Vsi premení roky zanedbávané športovisko na modernú atletickú dráhu. Cez špeciálny grantový program vieme podporiť športovú infraštruktúru a zlepšiť tak podmienky na pohyb a šport v rôznych mestských častiach. V rokoch 2020-2021 sme podporili 35 projektov za viac ako 1,4 milióna eur. Na tento rok máme navrhnutých ďalších 12 projektov v hodnote 1 mil. eur,“ uviedol Matúš Vallo, primátor Bratislavy.

Karlova Ves nahradí staré nevyhovujúce športové plochy novými, ktoré budú spĺňať rozmerové, povrchové a funkčné vlastnosti pre jednotlivé atletické disciplíny, na základe podkladov a odporúčaní Medzinárodnej asociácie atletických federácií.

Na Dlhých dieloch vznikne 250-metrový atletický ovál so 4 dráhami, súčasťou ktorého bude aj 6 dráh šprintérskej roviny s dĺžkou 100 metrov. Úplne nové budú aj plochy doskočiska s rozbehovou dráhou.

Tartanový povrch výrazne zvýši komfort pre užívateľov oválu. Okrem menšej záťaže na pohybový aparát športovcov, je v porovnaní s ostatnými povrchmi menej náročný na údržbu a vyznačuje sa dlhou životnosťou. Na obľúbenom mieste, kde sa koncentrujú karloveskí bežci, pribudne aj možnosť organizovania atletických podujatí lokálneho, ale i regionálneho charakteru.

(ts)

Avatar photo
Redakcia
Redakcia Bratislavského večerníka predstavuje starosti a radosti v bratislavských mestských častiach. www.bratislavskyvecernik.sk

Ďalšie články

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Aktuálne