10.1 C
Bratislava
štvrtok, 30. marca 2023

V Novom Meste štartuje dvanásty ročník letného kina na Kuchajde

Najčítanejšie

Už dvanásty rok po sebe štartuje koncom júna v bratislavskom Novom Meste čoraz populárnejšie Letné kino na Kuchajde, ktoré do miestneho amfiteátra priťahuje tisícky divákov.

Letná séria filmových večerov sa začína už v stredu 29. júna o 21.30 hod. Mestská časť práve dnes spúšťa hlasovanie o filme, ktorý si diváci budú môcť pozrieť ako prvý. Vstup do Letného kina na Kuchajde je bezplatný vďaka partnerovi, ktorým je Lakeside park.

Letné kino bude premietať každú letnú stredu a sobotu – v júli od 21.30 hod., v auguste, kedy sa stmieva už skôr, od 21.00 hod. O výbere filmu budú opäť rozhodovať samotní diváci hlasovaním na internete, v ponuke bude vždy dvojica filmov.

Dramaturgia letného kina je nastavená tak, aby si v priebehu leta prišli na svoje priaznivci rôznych filmových žánrov. Hlasovať za svojho filmového favorita môžu na stránke kino.nakuchajde.sk , aktuálne informácie nájdu aj na Facebooku fb.com/Kino.Kuchajda.

„Letné kino sa za uplynulých jedenásť rokov stalo doslova kultovou udalosťou letnej sezóny na Kuchajde. Nikdy nezabudnem na premietanie, pri ktorom sme mali rekordnú návštevu – približne 2000 divákov. Dávno pred príchodom leta sa množstvo ľudí uisťuje, či bude Letné kino aj tento rok, som rád, že ich ani tento rok nesklameme. Opäť sme pripravili pestrú ponuku, ktorá určite priláka na Kuchajdu množstvo fanúšikov dobrého filmu,“ hovorí starosta mestskej časti Bratislava-Nové Mesto Rudolf Kusý.

Kapacita amfiteátra na Kuchajde je približne 200 miest na sedenie, mnohí návštevníci však sledujú filmy na dekách. Premietať sa bude v prípade priaznivého počasia na veľkom plátne širokom šesť a vysokom štyri metre.

(ts)

Avatar photo
Redakcia
Redakcia Bratislavského večerníka predstavuje starosti a radosti v bratislavských mestských častiach. www.bratislavskyvecernik.sk

Ďalšie články

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Aktuálne