19 C
Bratislava
sobota, 13. augusta 2022

Spoznajte krásy Bratislavy z okna historických vozidiel. Dopravný podnik Bratislava spúšťa sezónne historické linky

Najčítanejšie

Už túto sobotu 2. júla vypraví Dopravný podnik Bratislava (DPB) do ulíc vozidlá zo svojej historickej zbierky, a to na tri linky: električkovú, autobusovú a trolejbusovú. Bratislavčanky, Bratislavčania a návštevníci slovenskej metropoly sa budú môcť počas letnej sezóny previezť okružnou trasou v širšom centre mesta. Na linkách sa vystriedajú električky, autobusy a trolejbusy takmer všetkých generácií 20. storočia.

Objavovanie zákutí hlavného mesta bude pestrejšie vďaka novým historickým linkám a pohľad na panorámu historického centra, Dunaj i hradný kopec už neunikne žiadnemu cestujúcemu. V prevádzke budú každý víkend a sviatok od 10. do 17. hodiny, pričom spoje budú premávať v hodinových intervaloch okolo najznámejších dominánt.

Z električiek sa na linke objaví napríklad najstaršie, vyše 100-ročné vozidlo GANZ, ktoré si pamätá ešte časy Rakúsko-Uhorska, ale aj pre Bratislavu typická oblá TATRA T3 v pôvodnom stave, ktorá je svetovým Guinnessovym rekordérom v počte vyrobených kusov.

Cestujúci si určite zaspomínajú na sedemdesiate roky v legendárnych Československých autobusoch aj trolejbusoch, no v uliciach sa objavia aj o generácie novšie vozidlá, ktoré pripomenú nedávne cestovanie v 90. rokoch.

„Teší ma, že Dopravný podnik Bratislava počas letnej sezóny pripravil atrakciu, ktorá bude spestrením nielen pre návštevníkov nášho mesta, ale aj pre jeho obyvateľov. Historické vozidlá vystavujeme pri špeciálnych príležitostiach, ktoré nám zakaždým ukážu, že tieto vozidlá stále sú svojim spôsobom populárne a majú svojich priaznivcov. Veríme, že historické jazdy ulicami Bratislavy prilákajú aj tých obyvateľov Bratislavy, ktorí MHD bežne nevyužívajú,“ uviedla Tatiana Kratochvílová, námestníčka primátora Bratislavy.

„Cestujúcim ponúkame neopakovateľný zážitok. Vďaka našim historickým vozidlám sa môžu vrátiť o niekoľko desaťročí v čase. Prehliadka nášho mesta bude o to lákavejšia, keď presadnú z jednej linky na druhú a vyskúšajú všetky typy dopravných prostriedkov, ktoré v našej zbierke máme. Počas sezóny ich budeme obmieňať tak, aby sa každý víkend či sviatok v uliciach striedali,“ povedal Martin Rybanský, predseda predstavenstva DPB a.s.

Zastávky liniek:

Električková linka „A“
Jesenského – Centrum – Mariánska – Americké nám. – Blumentál – STU – Vysoká –
Poštová – Kapucínska – Chatam Sofér – Most SNP – Jesenského (jednosmerná trasa)

zdroj: Dopravný podnik Bratislava

Autobusová linka „M“
Hlavná stanica – Pod stanicou – Hodžovo nám. – Zochova – Most SNP – Nám. Ľ. Štúra– Šafárikovo nám. – Malá scéna – Čulenova – Autobusová stanica – Košická – Most Apollo – Einsteinova – Viedenská cesta (jednosmerná trasa)

zdroj: Dopravný podnik Bratislava

(ts)

Redakcia
Redakcia Bratislavského večerníka predstavuje starosti a radosti v bratislavských mestských častiach. www.bratislavskyvecernik.sk

Ďalšie články

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Aktuálne