14.4 C
Bratislava
nedeľa, 25. septembra 2022

Seriál storočia Volajte Saulovi je späť: Očakávaná posledná séria vás dostane!

Najčítanejšie

Vedeli ste, že kriminálne seriály bývajú jedny z divácky najúspešnejších? Dráma, vraždy, komplikované zápletky a tajomstvá, to sú prvky, ktoré vedia diváka posadiť k televízii. Presne toto potvrdzuje aj seriál z produkcie AMC Volajte Saulovi, ktorý je prequelom jeho veľmi úspešného predchodcu s názvom Perníkový tatko.

Herec Bob Odenkirk v očakávanej 6. a zároveň poslednej sérii opäť predvedie herecký talent, manipuláciu, intrigy, zápletky a prerod nevýrazného Jimmyho McGilla v advokáta podsvetia Saula Goodmana. To všetko môžu diváci sledovať na televíznej stanici AMC od 8. septembra o 22:00.

V seriáli Volajte Saulovi sledujeme príbeh Jimmyho McGilla, komického podvodníčka z Albuquerque v Novom Mexiku s prehadzovačkou, ktorý vďaka večernému štúdiu získal právnicky titul a jeho hlavným cieľom sa stalo otvorenie vlastnej praxi, byť úspešný, bohatý, obdivovaný, a hlavne byť čo najďalej od súdnej budovy.

Nie, že by mu táto cesta ale úplne vychádzala. Atmosféra seriálu sa naprieč sériami rapídne mení a dostáva nádych márnosti, depresie a znaky tej pravej psychologickej drámy. Vyvíja sa aj vzťah hlavného hrdinu Jimmyho s partnerkou Kim a hlavne jeho prerod v advokáta Saula Goodmana, ktorý sa nebojí najrôznejších špinavostí. Predsa len takého ho poznáme už zo seriálu Perníkový tatko.

Divák je vtiahnutý do sveta pomalých záberov lahodiacich oku, neskutočne hravej a vynaliezavej réžie a strihu, pričom je všetko zabalené do dokonalého finále seriálu, ktorý dostal ocenenie Peabody Award, bol štyridsaťkrát nominovaný na Emmy Award, na Zlatý glóbus, štyrikrát vyhral AFI TV program roka a zapísal sa do zoznamu „najlepších seriálov roku“, „najlepších seriálov storočia“ a „najlepších seriálov všetkých dôb“. Poslednej série sa navyše obrovská základňa fanúšikov nemohla dočkať. A niet sa čomu diviť.

Jedným z najzásadnejších lákadiel sú totiž herecké výkony hlavne dvoch hlavných aktérov. Teda predstaviteľov Saula, herca Boba Odenkirka a jeho dámskeho protikladu, postavy Kim Wexlerovej, ktorú si zahrala Rhea Seehorn.

Je až nemožné, ako táto dvojica na obrazovkách exceluje a už teraz sa môžeme domnievať, koľko cien za svoje výkony dostanú. Nielen ich zobrazenie postáv je virtuóznou záležitosťou. Diváci sa znovu stretnú napríklad s hercami Jonathanom Banksom, Michaelom Mondou, Patrickom Fabianom alebo Tony Daltonom, ktorí sú notoricky známi práve zo seriálu Perníkový tatko.

Na záverečnú sériu seriálu čakali fanúšikovia dva roky. Tvorcovia Vince Gilligan, Peter Gould si síce dali na čas, ale výsledok skutočne stojí za to. Jediné, čo môžeme prezradiť je, že koniec tejto extrémne očakávanej série bude horkosladký. Pripravte sa preto na to, že vám v hlave zostane ešte veľmi dlho.

(ts)

Redakcia
Redakcia Bratislavského večerníka predstavuje starosti a radosti v bratislavských mestských častiach. www.bratislavskyvecernik.sk

Ďalšie články

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Aktuálne