1.1 C
Bratislava
streda, 29. novembra 2023

V sobotu sa v Podunajských Biskupiciach uskutočnil už 22. ročník súťaže vo varení guláša

Najčítanejšie

Okrem dobrého guláša si obyvatelia Biskupíc a návštevníci mohli počas celého sobotňajšieho dňa užiť sprievodný program, deti si užili a fotografovali sa s rozprávkovými maskotmi, skákacie nafukovcie hrady, maľovanie na tvár a kolotoče.

Dospelí dobré pivo, kofolu, či domácu pálenku. Okrem guláša i domáce pagáče, lokše, cigánsku, trdelník, či koláče. Súbežne so súťažou vo varení guláša prebiehala v Dome kultúry Vetvár i výstava zeleniny a ovocia, ktoré priniesli domáci pestovatelia.

Počas celého dňa návštevníkov sprevádzala dobrá muzika, ľudová hudba Andreja Záhorca, alebo koncert Petra a Júlie Hečkovcov, na ktorých sa prišlo popoludní pozrieť asi najviac divákov a zožali obrovský aplauz.

Na podujatí sa žiaľ zúčastnili so stánkami i politické strany a kandidáti na starostov, či poslancov, keďže 29. októbra nás čakajú komunálne voľby, tomu sa ale nedá vyhnúť a zúčastňujú sa aktuálne všetkých väčších akcií v mestách.

Súťaže vo varení guláša sa zúčastnilo až 28 tímov, víťazné poháre si na pódium od starostu Zoltána Péka prišli zobrať tieto tímy, ktoré poctivo podľa vlastných receptov pripravili najlepšie guláše:

Cenu za najlepší guláš – 1. miesto si odnieslo družstvo TRAMBUS HVIEZDA, kde bol kapitánom Ján Kovács
2. miesto patrilo družstvu ZŠ Vetvárska rodičia pod vedením Kataríny Szabó Mikéczovej
3. miesto vyhrali LA ELEGANCE, kde bol kapitán Florián Babič
4. miesto patrilo družstvu ALIANCIA pod vedením Attilu Foglzsingera
5. miesto vyhralo J&T autoservis, kde bol kapitán František Jarolím

„Porota hodnotila aj cenu za najkrajšie oblečené družstvo, ktorú si odniesla Základná škola Biskupická. Cenu za najkrajšiu výzdobu vyhralo družstvo miestneho úradu. V blízkej dobe plánujeme jesennú aktivitu pre deti – Súťaž o najkrajšie vyrezávanú tekvicu. Tie najkrajšie budú vystavené v dažďovej záhrade v dvore Miestneho úradu na Trojičnom námestí,“ uviedol pre Biskupický Večerník starosta Podunajských Biskupíc, Zoltán Pék.

Návštevou a kúpou guláša pomohli všetci návštevníci materským školám Estónska 3, Estónska 7 a Podzáhradná 1.

Pozrite si foto reportáž (autor: Marián Luha, Biskupický Večerník):

Marián Luha
Marián Luhahttp://www.racianskyvecernik.sk
Som šéfredaktorom portálov Bratislavský Večerník a Račiansky Večerník. Študoval som na masmediálnych fakultách na univerzitách na Slovensku a v Českej republike. V minulosti som pôsobil vo viacerých printových a elektronických médiách. V súčasnosti okrem portálov Bratislavskyvecernik.sk, Racianskyvecernik.sk a Novomestskyvecernik.sk vediem aj portály Mediahub.sk a Retazce.sk, ktoré sa ale začiatkom roka 2023 zlúčili pod jeden brand Bratislavský Večerník.sk. Zároveň vediem i printové noviny Račiansky Večerník a Novomestský Večerník. Žijem v najkrajšej bratislavskej mestskej časti, Rača. Pracujem tiež ako dobrovoľník a pomáham Račanom. 👍🍀😉 Svoje tipy na články mi môžete zasielať na e-mail: marian@luha.sk, alebo telefonicky, sms na 0950 355 504. Ďakujem. Články o Rači nájdete > TU

Ďalšie články

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Aktuálne