8.8 C
Bratislava
sobota, 20. apríla 2024

Zmeny v MHD od 11. decembra

Najčítanejšie

Dopravný podnik Bratislava (DPB) zavádza od nedele 11. decembra 2022, čo je termín celoštátnej zmeny cestovných poriadkov, viacero zmien, ktoré opäť zlepšia kvalitu cestovania mestskou hromadnou dopravou v Bratislave.

DPB skráti jazdnú dobu linke 27 premávajúcej v Dúbravke, čím zvýši rýchlosť cestovania v danej oblasti. Dostupnosť svojich služieb zabezpečuje DPB aj zavádzaním obsluhy novovybudovaných obytných štvrtí, tentokrát v mestskej časti Vrakuňa, kde pribudne zastávka „Pod gaštanmi“ pre nočnú linku N70.

Vďaka tomu sa zlepší dostupnosť mestskej hromadnej dopravy pre obyvateľov ulíc Pod gaštanmi a Na piesku aj v nočných hodinách. V súvislosti so zmenami cestovných poriadkov vlakov upraví DPB spoje linky 131 nadväzujúce na príchody vlakov na Hlavnú stanicu, a to v posledný deň pred vyučovaním vysokých škôl.

K zmene príde aj pri názvoch viacerých zastávok. Po ukončení používania komerčného názvu budú zastávky v Petržalke pri križovatke Einsteinovej ulice a Panónskej cesty označené novými názvami. Zastávka na Panónskej ceste ponesie po novom názov „Pri sade“ a konečná zastávka linky 50 pri nákupnom centre bude pomenovaná ako „OC Einsteinova“.

V mestskej časti Jarovce zmení dopravný podnik názov zastávky „Sady“ na zastávku „Ovocná“. Zastávka „Kopčany, sídlisko“ (nástupište Iinky 99 na nadjazde) bude premenovaná na názov „Bratská“.

Cestujúci bratislavskou MHD sa už niekoľko dní stretávajú aj s ďalšou novinkou. Elektronické infotabule na zastávkach po novom zobrazujú nové symboly poskytujúce podrobnejšie informácie o spojoch:

(ts)

Redakcia
Redakcia
Redakcia Bratislavského Večerníka predstavuje starosti a radosti v bratislavských mestských častiach. www.bratislavskyvecernik.sk

Ďalšie články

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Aktuálne