9 C
Bratislava
piatok, 23. februára 2024

Využívate tie správne záhradné prístroje? Motorová píla či krovinorez majú svoje špecifiká

Najčítanejšie

Konečne prišlo obdobie, kedy si môžeme užiť čas v našej záhrade aj za skvelého počasia. Na svoje si prídu aj tí, ktorí voľné chvíle trávia najradšej o čosi aktívnejšie. Na to im poslúžia aj títo dvaja praktickí pomocníci.

Nie len v záhrade, ale aj pri rôznych profesionálnych úkonoch oceníte vysokú kvalitu záhradnej techniky. To sa určite týka aj krovinorezov či motorových píl. Ako sa nepopáliť pri ich výbere?

Motorová píla domov aj do lesa

Motorová píla disponuje niekoľkými zaujímavými výhodami. Spomenúť môžeme veľkú voľnosť pri práci či vyšší výkon. Pomôže vám napríklad pred vykurovacou sezónou pri príprave dreva, ale aj pri zložitejších záhradných prácach. Svoje využitie nájde aj v lesníctve či u živnostníkov, ktorí z času na čas pracujú s drevom.

Pred nákupom si položte otázku, ako často a na čo všetko ju budete využívať. Dôležitým faktorom pri výbere je aj drevo, ktoré ňou plánujete rezať. Svoju dôležitosť má aj jej pohon. Vo všeobecnosti poznáme štyri typy motorových píl.

Benzínové reťazové prevedenia fungujú na princípe spaľovacích motorov. Hobby píla je využiteľná najmä v domácnosti či záhrade a disponuje zdvihovým objemom cca 40 cm3. Pre náročnejších tu máme poloprofesionálne (zdvihový objem približne medzi 50 až 70 cm3) alebo profesionálne druhy (nad 70 cm3). Zaujímavou voľbou pre prípravu palivového dreva sú elektrické reťazové píly, ak sa nechcete obmedzovať káblom, odporúčame akumulátorové píly.

Efektívny krovinorez

O čosi špecifickejším pomocníkom je krovinorez. Oceníte na ňom antivibračný systém, chrbtový či ramenný popruh alebo vyššiu efektivitu práce. Pri ich výbere zohľadnite frekvenciu a účely využívania, terén v záhrade či vaše skúsenosti s týmto prístrojom. Podľa typov pohonu môžete zvoliť benzínové krovinorezy, elektrické krovinorezy či akumulátorové prevedenie. Pri parametroch by vás mali zaujať typy nožov a strún, výkon, hmotnosť, životnosť stroja či vaša bezpečnosť pri práci.

Redakcia
Redakcia
Redakcia Bratislavského Večerníka predstavuje starosti a radosti v bratislavských mestských častiach. www.bratislavskyvecernik.sk

Ďalšie články

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Aktuálne