24.4 C
Bratislava
štvrtok, 18. júla 2024

USG prsníkov: Efektívna a bezpečná metóda na detekciu závažných ochorení

Najčítanejšie

Naše telo je veľmi citlivý organizmus, ktorý môže ovplyvniť množstvo nepríjemných ochorení. Najhoršie na tom je, že mnohé z nich sú skryté a vôbec o ich pomalom nástupe ani len netušíme. Našťastie je tu moderná medicína a jej univerzálne metódy i nástroje, pomocou ktorých je možné závažné riziko včas odhaliť.

Platí to aj v prípade patologických zmien v prsníkoch žien, ktoré sú pomerne častým dôvodom vzniku život ohrozujúcich ochorení. Ultrazvukové skenovanie (USG) dokáže tieto zmeny odhaliť a poskytnúť tak lekárovi aj pacientovi možnosť na adekvátnu, včasnú a úspešnú liečbu.

Význam a použitie USG prsníkov pri detekcii ochorení

Odborné USG prsníkov Bratislava je dôležitým diagnostickým nástrojom na detekciu rôznych ochorení prsníkov, vrátane nádorových lézií. V porovnaní s inými podobnými metódami, ako je napríklad mamografia, je sono prsníkov špecifické v odhalení niektorých typov nádorov, najmä u mladších žien a žien s hustejším žľazovým tkanivom.

Výhody a obmedzenia USG prsníkov oproti iným metódam

USG vyšetrenie prsníkov má v porovnaní s inými diagnostickými metódami niekoľko výhod. V prvom rade je bezbolestné, neinvazívne a bez škodlivého žiarenia, na rozdiel od mamografie, za ktorú si sono prsníkov mnohé ženy často zamieňajú.

Je to tiež vhodná metóda pre mladšie, tehotné a ženy s hustou žľazovou tkanivou. Sono prsníkov však nemusí byť vždy dostačujúce, preto vám môže byť po rýchlom objednaní k lekárovi odporučená aj mamografia s biopsiou.

Detekcia, ktorá vás môže zachrániť

Najväčšou výhodou USG prsníkov je, že pomocou špeciálneho prístroja dokáže skúsený lekár odhaliť v prsníkoch možné skryté lézie a iné zmeny, ktoré môžu byť dôvodom nástupu vážneho ochorenia. Okrem toho dokáže metóda identifikovať aj iné abnormality, ako sú zväčšené lymfatické uzliny, abscesy a zápalové procesy.

Ak preto chcete mať istotu v dobrom zdraví svojho tela, neváhajte sa objednať k lekárovi a spolu s ním potrebu tohto vyšetrenia prekonzultovať. V určitom veku by to mala byť dokonca vaša povinnosť.

Redakcia
Redakcia
Redakcia Bratislavského Večerníka predstavuje starosti a radosti v bratislavských mestských častiach. www.bratislavskyvecernik.sk

Ďalšie články

Aktuálne