10.5 C
Bratislava
sobota, 2. marca 2024

Petrana Galatea Oráčová: Účinkovanie v reality show mi prinieslo hlavne veľkú životnú skúsenosť a množstvo zážitkov. Dobrých aj zlých

Najčítanejšie

Prečítajte si bleskový rozhovor Novomestského Večerníka s rodenou Bratislavčankou, ktorú poznáte z reality show „Ruža pre nevestu“ televízie Markíza. Petrana je študentka druhého ročníka psychológie na VŠ v Bratislave, má 21 rokov, od 17-tich si sama zarába a od 18-tich býva sama v Novom Meste.

Venuje sa ASMR videám, ich cieľom je u poslucháča zrelaxovať a uvoľniť sa od stresu. Na YouTube má vlastný ASMR kanál s viac než 113-tisíc odberateľmi.

Uškodilo vám účinkovanie v súťaži „Ruža pre nevestu“ v kariére, alebo pomohlo? V čom? Dá sa to hodnotiť po tak krátkom čase?

Prinieslo mi to hlavne veľkú životnú skúsenosť a množstvo zážitkov. Dobrých aj zlých. Okrem toho, som veľmi rada, že moje účinkovanie v tejto show otvorilo tému mentálneho zdravia mladých ľudí, ktorá je na Slovensku stále potláčaná.

Petrana Galatea Oráčová (zdroj foto: archív P.G.O.)

Prečo ste sa rozhodli pre účinkovanie v reality show?

V tom čase som bola nezadaná a verila som, že takouto cestou nájdem partnera. Nakoniec som aj našla. Aj keď to nebolo nadlho, neľutujem.

Žijete v mestskej časti Nové Mesto. Aké sú podľa vás pozitívne stránky života v tejto bratislavskej mestskej časti? Ste skôr mestský typ človeka, alebo vidiecky? Máte rada prírodu a zdravý životný štýl?

Som rodená Bratislavčanka a som jednoznačne mestský typ človeka. V Novom Meste žijem od narodenia a som tu celkom spokojná. Táto lokalita ponúka možnosti asi pre všetky aktivity. Sú tu nákupné centrá, reštaurácie a kaviarne, športoviská, Kuchajda aj lesy.

Žijem maximálne ekologicky, preto mi napríklad veľmi vyhovuje, že v rámci mestskej časti sa viem skoro všade dostať pešo, električkou alebo na mojej elektro-kolobežke.

Študujete psychológiu? Ako ste sa k tomu dostali?

Áno, tu v Bratislave, na výške. Psychológiu som študovala už na strednej škole. Takže v tom vlastne pokračujem.

Venujete sa ASMR. Máte aj nejakú „serióznu“ prácu? Čomu sa chcete venovať po skončení štúdia?

„Serióznou“ prácou asi myslíte trvalý pracovný pomer… To by som teraz popri škole nestíhala. Aktuálne študujem a privyrábam si hlavne videami na Youtube, ale v posledných mesiacoch je to trochu aj modeling a sem-tam fotenie. Po výške sa určite chcem venovať práci v oblasti psychológie.

Ako oddychujete?

Možno Vás trochu prekvapím… Vo voľnom čase chodím jazdiť na kone. Okrem toho mám rada prechádzky okolo Kuchajdy. Teraz v lete, samozrejme, je to často aj zmrzlina a kávička s kamoškami. A niekedy tiež chodím venčiť opustených psíkov, o ktorých sa starajú dobrí ľudia v bratislavskom útulku na Poliankach.

Petrana Galatea Oráčová (zdroj foto: archív P.G.O.)
Petrana Galatea Oráčová (zdroj foto: archív P.G.O.)
Marián Luha
Marián Luhahttp://www.racianskyvecernik.sk
Som šéfredaktorom portálov Bratislavský Večerník a Račiansky Večerník. Študoval som na masmediálnych fakultách na univerzitách na Slovensku a v Českej republike. V minulosti som pôsobil vo viacerých printových a elektronických médiách. V súčasnosti okrem portálov Bratislavskyvecernik.sk, Racianskyvecernik.sk a Novomestskyvecernik.sk vediem aj portály Mediahub.sk a Retazce.sk, ktoré sa ale začiatkom roka 2023 zlúčili pod jeden brand Bratislavský Večerník.sk. Zároveň vediem i printové noviny Račiansky Večerník a Novomestský Večerník. Žijem v najkrajšej bratislavskej mestskej časti, Rača. Pracujem tiež ako dobrovoľník a pomáham Račanom. 👍🍀😉 Svoje tipy na články mi môžete zasielať na e-mail: marian@luha.sk, alebo telefonicky, sms na 0950 355 504. Ďakujem. Články o Rači nájdete > TU

Ďalšie články

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Aktuálne