2.1 C
Bratislava
pondelok, 11. decembra 2023

Ako si vybrať minibar a na čo si dať pozor?

Najčítanejšie

Minibary na nápoje, známe aj ako mini chladničky alebo malé chladničky, sú skvelým doplnkom pre každú domácnosť, kanceláriu alebo miestnosť, kde potrebujete uchovávať nápoje alebo jedlo v správnej teplote. Už to v tejto dobe nie je len vychytávkou hotelových izieb, môžete ho mať aj vy vo svojej domácnosti. S ich nárastom popularity sa na trhu objavuje množstvo možností, a preto je dôležité vedieť, ako si vybrať tú najlepšiu možnosť, ktorá vyhovuje vašim potrebám. V tomto článku sa pozrieme na niekoľko kľúčových faktorov, na ktoré by ste sa mali zamerať pri výbere minibaru na nápoje a čo je dôležité brať do úvahy.

Veľkosť a objem ako podstatný faktor

Dôležitým faktorom pri výbere minibaru je jeho veľkosť a objem. Uvážte, koľko nápojov a jedla budete potrebovať uchovávať, a zvážte, či by ste potrebovali aj oddelený priestor pre zmrazenie. Venujte pozornosť aj vonkajším rozmerom, aby ste mali istotu, že mini chladnička sa zmestí do plánovaného miesta. Také klasické minibary môžu mať veľkosť okolo 55 cm. Čo sa týka ich objemu, zväčša sa ich objem pohybuje v rozmedzí od 30 litrov až do 50 litrov. Avšak môžete sa stretnúť aj s väčšími minibarmi, ktorých objem presahuje až 70 litrov.

Hmotnosť minibaru neberte na ľahkú váhu

Pokiaľ ide o hmotnosť, vyberajte taký minibar, ktorý nie je príliš ťažký. Hmotnosť spotrebiča s plnými nápojmi bude väčšia ako hmotnosť samotného minibaru. Je dôležité to mať na pamäti, najmä ak ho budete chcieť umiestniť na policu alebo na pult. V takom prípade by ste si mali skontrolovať aj nosnosť daného kusu nábytku.

Typy chladenia, s ktorými sa môžete stretnúť

Existujú dva hlavné typy chladenia, a to kompresorové chladenie a termoelektrické chladenie. Minibary s kompresorovým chladením sú obvykle účinnejšie pri udržiavaní stabilnej teploty, zatiaľ čo termoelektrické chladenie je tichšie a nevyžaduje kompresor, čo ich robí ideálnymi pre použitie v spálňach alebo kanceláriách.

Hlučnosť, ktorá vám nebude prekážať

Ak plánujete umiestniť minibar do miestnosti, kde potrebujete ticho, je dôležité zvážiť hlučnosť. Výrobcovia zvyčajne udávajú úroveň hluku v decibeloch (dB). Vyberte si mini chladničku s čo najnižšou hladinou hluku, aby nedochádzalo k rušeniu. Najčastejšie sa môžete pri tomto spotrebiči stretnúť s hlučnosťou okolo 40 dB, čo sa dá prirovnať k dažďu. Lepšie minibary môžu mať hlučnosť okolo 30 dB, čo by vás mohlo potešiť, pokiaľ by ste ho mali v izbe kde spíte, pretože tento hluk sa dá prirovnať k tichému šepotaniu.

Regulovanie teploty

Overte si, či vybraná mini chladnička umožňuje ľahké nastavenie teploty. Niektoré modely majú jednoduchý ovládací panel na vonkajšej strane, kde môžete nastaviť požadovanú teplotu. Ďalšie modely majú vnútorné termostaty, ktoré umožňujú presnejšie nastavenie teploty.

Nezabúdajte na spotrebu energie

Minibary obvykle nemajú mrazničku a ich spotreba energie je zvyčajne nižšia ako má napríklad mini chladnička. Energetická trieda týchto minibarov sa zvyčajne pohybuje v rozsahu E až G, niektoré minibary však môžu patriť do skupiny C, čo vám zaručene ušetrí viac energie. Tieto informácie, vrátane hlučnosti a objemu, nájdete na energetickom štítku každého produktu. Zamerajte sa na energetickú triedu minibaru, je to dôležité najmä v prípade, že plánujete minibar používať denne alebo ho nebudete vypínať na dlhšiu dobu.

Klimatická trieda je ďalším ukazovateľom spotreby. Určuje ideálnu teplotu prostredia, v ktorom bude spotrebič prevádzkovaný. Efektívne chladenie a spotreba energie sú založené na týchto údajoch. Klimatické triedy sa označujú skratkami T, ST, N, SN. Domáce minibary obvykle odpovedajú triede T (+ 18 až + 43 °C) alebo N (+ 16 až + 32 °C).

Vyberte si dizajn a štýl, ktorý zapadne

Minibar na nápoje môže byť aj estetickým prvkom miestnosti. Vyberte si dizajn, ktorý sa hodí k zvyšku interiéru. Môžete si vybrať medzi rôznymi farbami, textúrami a povrchovými úpravami, aby ste získali dokonalý vzhľad pre vašu miestnosť. Môžete sa stretnúť s klasickými farbami ako biela, sivá alebo zaujímavejšími farbami ako čierna, červená, modrá alebo s inou potlačou.

Dodatočné funkcie, ktoré vás potešia

Niektoré minibary majú rôzne dodatočné funkcie, medzi tie najčastejšie patria napríklad:

● LED osvetlenie je energeticky účinné a poskytuje prehľad o obsahu minibaru.
● Ionizátor absorbuje nepríjemné pachy.
● Samoodmrazovacia funkcia NoFrost zaisťuje rovnomernú cirkuláciu vzduchu v chladničke na nápoje, čím sa znižuje vlhkosť a odstraňuje sa námraza.
● Výparník zabezpečuje tvorbu chladného vzduchu a umožňuje krátkodobé skladovanie mrazených potravín.
● Displej slúži pre jednoduchšie ovládanie a zobrazovanie dôležitých informácií.

Prečítajte si recenzie a hodnotenia

Pred zakúpením si prečítajte recenzie a hodnotenia minibarov od iných zákazníkov. Tieto hodnotenia vám môžu poskytnúť užitočné informácie o spoľahlivosti, výkonu a spokojnosti s daným produktom.

Cena

Nakoniec, zvážte cenu. Minibary sa líšia vo svojej cene v závislosti od značky, veľkosti a funkcií. Zabezpečte si primeraný rozpočet a skúste nájsť vyvážený pomer medzi cenou a kvalitou.

Pokiaľ ste sa rozhodli pre minibar, je dôležité, aby ste pri jeho výbere dbali na samotné aspekty, o ktorých ste sa dočítali v tomto článku. Dôkladným zvážením týchto faktorov si zabezpečíte, že si vyberiete ten najlepší minibar, ktorý vyhovuje vašim potrebám a očakávaniam. Užite si chladené nápoje a jedlo vďaka tomuto praktickému a funkčnému zariadeniu!

Redakcia
Redakcia
Redakcia Bratislavského Večerníka predstavuje starosti a radosti v bratislavských mestských častiach. www.bratislavskyvecernik.sk

Ďalšie články

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Aktuálne