0.2 C
Bratislava
piatok, 8. decembra 2023

ZSSK pozýva na výlety po Slovensku priamo vo vlakoch

Najčítanejšie

Pozorovať žiaru hviezd v najtmavšom kúte Slovenska, spoznať divokú prírodu Polonín či prekonať sa na kremnických ferratách. Tipy #vlakomnavylet po Slovensku nájdu od 1. 7. 2023 cestujúci vo vlakoch ZSSK na už nevyužívaných nosičoch na miestenky vo veľkopriestorových vozňoch aj kupé.

Nová forma komunikácie tipov na výlety vlakmi je offline súčasťou prevažne internetovej kampane na nedávno spustený portál vlakomnavylet  (tzv. Miestenky pre zážitky obsahujú QR kód, ktorý odkazuje na portál). Cestujúci tu nájdu zaujímavé cieľové destinácie rozdelené podľa niekoľkých kategórií v rámci celého Slovenska. ZSSK tak motivuje k objavovaniu prírodných krás, kultúrneho dedičstva, technických pamiatok a celkovo pasívny i aktívny oddych priamo v jednotlivých regiónoch našej krajiny.

Letná kampaň upriamuje pozornosť aj na posilnené letné vlaky a ponuku SLOVAK, vďaka ktorej môžu zákazníci spoznávať Slovensko naozaj výhodne celý týždeň alebo až 31 dní.

Vlakom do prírody, na dovolenku, hudobné zážitky či na spoznávanie historických pamiatok a do centier miest? Každý z ôsmich krajov Slovenska má čo ponúknuť, každý jeden je jedinečný a niečím iným výnimočný.

„Teší nás, že aj tento rok môžu turisti objavovať krásy Nitrianskeho kraja krížom krážom aj vďaka letným vlakom. V dobe, keď je viac ako inokedy kladený dôraz na ekologické cestovanie, je kampaň Miestenky pre zážitky skvelou príležitosťou ako spoznávať regióny Slovenska s ohľadom na životné prostredie i vlastnú peňaženku,“ hovorí výkonný riaditeľ Krajskej organizácie cestovného ruchu (KOCR) Nitriansky kraj, Vladimír Vnuk.

Podpora dostupnosti turistických atraktivít ekologickou formou dopravy je podstatná aj pre propagáciu Košického kraja. Jeho ponuka zážitkov „na Kraji sveta“ sa totiž stále intenzívnejšie profiluje v duchu princípov udržateľného cestovného ruchu a oslovuje stále viac návštevníkov, ktorí si vedome vyberajú menej navštevované nemasové lokality, a ktorým záleží na zodpovednom prístupe k rekreácii v prírode a krajine.

V Banskobystrickom kraji sa venujú téme dostupnosti regiónov vlakmi aj cez špecifický produkt – historické zážitkové vlaky už od roku 2019. „Veľmi nás teší, že projekt letných vlakov ZSSK tiež prispieva k dostupnosti atraktivít v našich regiónoch, zároveň pozitívne vnímame kampaň Miestenky pre zážitky, #vlakomnavylet ZSSK, pretože podporuje nielen návštevu našich regiónov, ale aj povedomie o udržateľnom cestovaní,“ uviedla Daniela Volenská, predsedníčka KOCR Banskobystrický kraj Turizmus.

Chmarošský viadukt je súčasťou železničného technického diela – Telgártska slučka, prezývajú ho tiež najkrajší železničný most pod Kráľovou hoľou (zdroj: ZSSK)

Udržateľnosť dopravy vnímajú ako nosný pilier rozvoja cestovného ruchu aj v Trenčianskom kraji. Kampaň #vlakomnavylet upriamuje pozornosť na možnosti, ako jednoducho a zároveň zábavne vycestovať za zážitkami do Trenčianskeho kraja. Výlet vlakom do centra trenčianskeho regiónu odkiaľ kroky turistov môžu viezť za históriou, do prírody či kúpeľov je tým pravým letným dobrodružstvom.

Aj v Prešovskom kraji môžu turisti objaviť naozaj krásne miesta, vrátane UNESCO pamiatok a jedinečnej prírody. „Čakajú ich známe turistické lokality ako Stará Ľubovňa s hradom a prírodným bludiskom, UNESCO mesto Bardejov alebo krajské mesto Prešov, v ktorom nájdu aj národnú kultúrnu pamiatku Solivar s historickým komplexom na ťaženie soli zo 17. storočia. Zároveň ich vlaky dopravia aj do menej známych, ale skutočne unikátnych lokalít ako sú Národný park Poloniny, hrad Plaveč, kaštieľ a skanzen v Humennom či archeopark v Hanušovciach nad Topľou,“ pozýva do Prešovského kraja Martin Janoško, riaditeľ KOCR Severovýchod Slovenska.

V rámci kampane Miestenky pre zážitky sa cestujúci môžu tešiť aj na skvelé odmeny na facebookovom a instagramovom profile ZSSK, kde počas leta postupne predstavujeme jednotlivé kraje aj formou rôznych súťaží. Výhercovia získajú ako odmenu napríklad vstupenky na podujatia, do múzeí a na ďalšie atrakcie.

Zároveň na sociálnych sieťach jednotlivých krajov majú ľudia možnosť súťažiť o extra bonusový kredit do ZSSK ID – 10× 5 €. Navyše jeden zo zapojených súťažiacich na profiloch ZSSK získa atraktívnu hlavnú výhru – ročný neprenosný MAXI KLASIK do 2. triedy v hodnote 850 €, s ktorým bude môcť cestovať za zážitkami počas celého roka.

Pre všetkých milovníkov cestovania, dobrodružstiev a zážitkov, ktorí sa radi pochvália svojou zdolanou cestou, sme vytvorili aj nový AR filter pre sociálne siete Facebook alebo Instagram. Ich príspevky tak naberú úplne iný rozmer a inšpirujú aj svojich priateľov a známych.

Už tradične, v letnej sezóne ZSSK vypravuje letné vlaky, pretože počas leta sa Slovensko objavuje najlepšie. Všetkým výletníkom je k dispozícii takmer 1 800 pravidelných vlakových spojení, vrátane posilnených letných vlakov, ktoré ich dopravia na výnimočné miesta, pretože počas leta je každý vlak letným vlakom.

Aktuálne najobľúbenejším vlakovým spojením letných vlakov je trať Košice – Stará Ľubovňa. Doposiaľ sa ňou previezlo 3 690 cestujúcich. Pohodlne, bezpečne, výhodne, a pritom ekologicky – vlakom, tak môžu cestujúci objavovať prírodné krásy, históriou opradené zaujímavosti alebo si naplánovať zábavný výlet s rodinou do jedného zo slovenských akvaparkov. Na portáli si stačí prezrieť regióny, vybrať si typ výletu, na aký máte chuť, a naše vlaky vás tam odvezú.

Leto je ako stvorené na špeciálne ponuky. Jednou z nich je aj ponuka celosieťových cestovných lístkov SLOVAK, ktorá platí do 31. 8. 2023 (do 24:00) na celom Slovensku v 2. vozňovej triede vo všetkých vlakoch ZSSK. Lístky z ponuky SLOVAK si možno zakúpiť v ktorejkoľvek pokladnici ZSSK alebo pohodlne prostredníctvom e-shopu na stránke www.zssk.sk.

Okrem domácich destinácií ZSSK približuje aj tie zahraničné. Pravidelné sezónne spojenie EuroNightom s prepravou automobilov do Splitu si zakúpilo už 16 821 cestujúcich a doposiaľ máme predaných 601 lístkov pre autá a 1 594 pre motorky. Rovnako už tradične premávajú sezónne vlaky do Poľska (4 vlaky na trase Medzilaborce – Łupków – Sanok/Rzeszow, ktorými sme v tejto sezóne doposiaľ prepravili 620 cestujúcich a 4 vlaky na trase Poprad-Tatry – Plaveč – Muszyna, ktorými sme prepravili viac ako 195 cestujúcich).

(ts)

Redakcia
Redakcia
Redakcia Bratislavského Večerníka predstavuje starosti a radosti v bratislavských mestských častiach. www.bratislavskyvecernik.sk

Ďalšie články

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Aktuálne