21 C
Bratislava
sobota, 18. mája 2024

Dopravný podnik predáva vyradené autobusy

Najčítanejšie

Dopravný podnik Bratislava (DPB) opäť predáva vozidlá vyradené z premávky. Ide o 39 mestských autobusov rôznych dĺžok – od minibusov až po kĺbové a údržbárske, ktoré už uliciach hlavného mesta počas uplynulých rokov nahradili modernejšie typy a DPB už pre nich nenašiel využitie.

Odpredaj je realizovaný formou verejnej obchodnej súťaže. Minimálna kúpna cena vozidiel je od 800 do 2500€ v závislosti od aktuálneho technického stavu. Fotografie reálneho stavu sú súčasťou príloh obchodnej verejnej súťaže.

Záujemcovia môžu svoje ponuky predkladať ešte do pondelka 14. augusta do 12:00h. Viac informácií nájdete > tu

V minulosti o tieto vozidlá prejavili záujem iní dopravcovia, nadšenci verejnej dopravy, vášniví zberatelia alebo dizajnéri. Vyradené bratislavské autobusy tak môžu slúžiť ďalej cestujúcim v iných mestách alebo štátoch alebo pre nich kupujúci nájdu využitie v podobe kaviarne či dizajnového prvku.

Naposledy bola takto odpredaná prevádzkyschopná legendárna bratislavská KAROSA #2649 videná v uliciach Prahy. Jej nový majiteľ ju plánuje zrekonštruovať, aby mohla voziť ďalšie generácie cestujúcich už ako historické vozidlo.

(ts)

Redakcia
Redakcia
Redakcia Bratislavského Večerníka predstavuje starosti a radosti v bratislavských mestských častiach. www.bratislavskyvecernik.sk

Ďalšie články

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Aktuálne