18.7 C
Bratislava
sobota, 18. mája 2024

Bratislavská župa otvára zrekonštruovanú cestu z Blatného do Šenkvíc

Najčítanejšie

Od piatku 11. augusta 2023 bude opätovne otvorená cesta III/1046 z Blatného do Šenkvíc. Tá bola pre dopravu z dôvodu komplexnej rekonštrukcie uzatvorená.

Rekonštrukciu takmer 4,6 kilometrového úseku spustila Správa ciest Bratislavského samosprávneho kraja (SC BSK) začiatkom júna. Realizovala sa formou recyklácie za studena na mieste. Ide o nízkoodpadovú technológiu, ktorá znižuje množstvo vstupných surovín. Založená je na druhotnom využití materiálov už zabudovaných v konštrukcii vozovky.

Pôvodná časť vozovky sa rozomelie a zlepší sa pridaním chýbajúcich komponentov ako sú kamenivo, asfaltová emulzia, cement. Zvolená technológia umožňuje sanáciu charakteristických poškodení vozovky ako odtrhnuté krajnice, priečne a pozdĺžne poklesy vozovky.

Rozsah prác v intraviláne obce Blatné si vyžiadali celkovú uzávierku dopravy. Tá bola odklonená po priľahlých regionálnych cestách s vyznačením obchádzkových trás.

Bratislavský samosprávny kraj (BSK) má na tento rok naplánované rekonštrukcie 23 úsekov regionálnych ciest v dĺžke 55 km, z ktorých už 15 je ukončených. Celkové investície do komplexných opráv cestných komunikácií v roku 2023 presiahnu 20 miliónov eur.

(ts)

Redakcia
Redakcia
Redakcia Bratislavského Večerníka predstavuje starosti a radosti v bratislavských mestských častiach. www.bratislavskyvecernik.sk

Ďalšie články

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Aktuálne