10.3 C
Bratislava
streda, 17. apríla 2024

Rekonštrukcia plavárne Pasienky úspešne postupuje do kľúčovej fázy

Najčítanejšie

Od budúceho pondelka, 21. augusta 2023 sa začne s kľúčovou fázou rekonštrukcie legendárneho 50-ročného športoviska, Plavárne Pasienky na Junáckej ulici v bratislavskom Novom Meste. Jediný 50-metrový bazén v meste sa dočká dlhoočakávanej a nevyhnutnej komplexnej opravy a modernizácie.

Po júnovom zatvorení plavárne a doterajšej rekonštrukcii vonkajšej kanalizácie, ako aj modernizácii sociálnych zariadení a šatní žien, prichádza ďalšia nevyhnutná fáza. Srdce plavárne – bazénová technológia najväčšieho 50-metrového bazéna v meste, konečne podstúpi komplexnú rekonštrukciu a modernizáciu tak, aby plaváreň mohla ostať v dlhodobo udržateľnej prevádzke. Po rokoch je totiž bazén ako aj jeho technológia vo veľmi zlom stave, ktorý bol nezlučiteľný s ďalšou prevádzkou.

K rekonštrukcii a modernizácii sme mohli pristúpiť vďaka príspevku zo štátneho Fondu na podporu športu vo výške 981 015 eur. Kombináciou tohto príspevku s investíciami hlavného mesta sme sa mohli pustiť do potrebných prác. Celková výška investície, ktorá sa šplhá k sume 2-mil.€, pokrýva viaceré modernizačné fázy.

Úspešne zrealizovaná bola už rekonštrukcia protiprúdových výmenníkov, ktoré zabezpečia efektívnejšie využitie energií nutných na prevádzku bazéna. Nadväzujú na ňu fázy spojené s výmenou celej pôvodnej bazénovej technológie prevažne ešte zo 70. rokov vrátane výmeny podhľadov nad 50m bazénom a ďalších prác, ktoré vyžadujú uzavretie plavárne na obdobie niekoľkých mesiacov.

Vďaka spolupráci mesta Bratislava s Fondom na podporu športu, získava Plaváreň Pasienky v správe mestskej príspevkovej organizácie STaRZ, perspektívu dlhodobo udržateľnej prevádzky, ktorá by sa mohla opäť začať v úvodných mesiacoch roka 2024. Verejnosť budeme o priebehu modernizácie a rekonštrukcie plavárne pravidelne informovať.

(ts)

Redakcia
Redakcia
Redakcia Bratislavského Večerníka predstavuje starosti a radosti v bratislavských mestských častiach. www.bratislavskyvecernik.sk

Ďalšie články

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Aktuálne