18.7 C
Bratislava
sobota, 18. mája 2024

V Rači sa uskutoční ďalšia vlastivedná špacírka „Rande s mestom“

Najčítanejšie

V sobotu 26. augusta sa uskutoční v bratislavskej mestskej časti Rača ďalšia vlastivedná špacírka po Rači pod názvom Rande s mestom – “Šľachtici z Rače”.

Podujatie je bezbariérové a určené i pre rodiny s deťmi. Organizuje ho Bratislavské kultúrne a informačné stredisko (BKIS) a mestská časť Rača.

Dozviete sa veľa zaujímavých informácií o pamiatkach, histórii a šľachticoch Rače. „Prečo sa Kollonichova kúria volá, tak ako sa volá? Odkiaľ pochádzal prvý evanjelický kazateľ v mestečku Rača? A kto bol nenávidený gróf Keglevich? Život v zemepanskom mestečku Récse, (Ratzersdorf, Rathsdorf) v 16. a na začiatku 17. storočia na príklade troch vybraných historických postáv. Aké boli ich radosti a starosti a čím sa zapísali do dejín Rače?,“ uviedla MČ Rača.

Vlastivednou prechádzkou bude sprevádzať Ivan Chylák. Nie je potrebné sa na ňu dopredu registrovať, vstup je voľný. Začne sa v sobotu 26. augusta presne o 17tej hodine pred katolíckym kostolom sv. Filipa a Jakuba na Alstrovej ulici č. 121.

Marián Luha
Marián Luhahttp://www.racianskyvecernik.sk
Som šéfredaktorom portálov Bratislavský Večerník a Račiansky Večerník. Študoval som na masmediálnych fakultách na univerzitách na Slovensku a v Českej republike. V minulosti som pôsobil vo viacerých printových a elektronických médiách. V súčasnosti okrem portálov Bratislavskyvecernik.sk, Racianskyvecernik.sk a Novomestskyvecernik.sk vediem aj portály Mediahub.sk a Retazce.sk, ktoré sa ale začiatkom roka 2023 zlúčili pod jeden brand Bratislavský Večerník.sk. Zároveň vediem i printové noviny Račiansky Večerník a Novomestský Večerník. Žijem v najkrajšej bratislavskej mestskej časti Rača.👍🍀😉 Svoje tipy na články mi môžete zasielať na e-mail: marian@luha.sk, alebo telefonicky, sms na 0950 355 504. Ďakujem. Články o Rači nájdete > TU

Ďalšie články

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Aktuálne