9.4 C
Bratislava
sobota, 20. apríla 2024

Dokážu vône upokojiť? Tieto 3 vyskúšajte

Najčítanejšie

Vône sú niečím veľmi špecifickým. Vôňa parených buchiet nás môže vrátiť v čase do babkinej kuchyne. Vôňa novej knihy zase do školských lavíc. Rôzne vône na nás majú rôzne účinky. Dnes už vieme, že existuje kategória, ktorá sa pýši výnimočnou schopnosťou – dokáže upokojiť myseľ.

Každému z nás vonia niečo iné. Trápia vás úzkosti alebo smútok? Môžete vyskúšať aroma terapiu. Stačiť vám bude kvalitný aroma difuzér a esenciálne oleje. Aroma difuzér vypustí do vzduchu paru, ktorá je veľmi ľahká a jemná. Vďaka esenciálnym olejom budete cítiť upokojujúcu vôňu veľmi rýchlo.

Aké esenciálne oleje pomáhajú upokojeniu?

Levanduľový olej

Jedna z najznámejších voňavých byliniek vôbec. Levanduľa dokáže redukovať stres a vďaka nej sa cítite uvoľnene. V tejto bylinke sa nachádza látka linalool. Je dokázané, že táto látka posilňuje imunitný systém. Vtedy sa ľudský organizmus dokáže oveľa lepšie adaptovať na stresové situácie.

Jasmínový olej

Jasmínové oleje sa bežne používajú najmä kvôli ich jemnej vôni. Jasmín nájdeme aj v mnohých osviežovačoch vzduchu. Zatiaľ čo levanduľa má aj mierne sedatívne účinky – môžete sa cítiť ospalo, jasmín nič takéto nespôsobuje. Jeho jemná vôňa pomaly upokojí a vy môžete začať relaxovať.

Kamilkový olej

O kamilkovom čaji ste už určite počuli. Ľudia ho bežne pijú pred spaním, keď sa potrebujú upokojiť a povzbudiť k spánku. Oleje z kamilky sú bežne dostupné a patria medzi tie najvyhľadávanejšie. Dajte do vášho aroma difuzéra kamilkový olej a po chvíli pocítite, že vaše telo sa začína upokojovať.

Aroma difuzér je veľmi prospešný. Ak však patríte medzi ľudí alergických na prach či roztoče, odporúčame vám čističku vzduchu pre alergikov. Vy potrebujete skôr vzduch prečistiť než doň “niečo pridať”. Mnohé čističky sú však zároveň difuzérmi, preto si aj vy budete môcť dopriať cítiť príjemnú vôňu.

Redakcia
Redakcia
Redakcia Bratislavského Večerníka predstavuje starosti a radosti v bratislavských mestských častiach. www.bratislavskyvecernik.sk

Ďalšie články

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Aktuálne