21 C
Bratislava
sobota, 18. mája 2024

Jablkové hodovanie sa uskutoční v sobotu 7. októbra

Najčítanejšie

Malokarpatské osvetové stredisko v Modre v spolupráci s BSK i tento rok organizuje už 15-ty ročník podujatia Jablkové hodovanie, ktoré oslavuje jeseň a je určené pre všetkých milovníkov tohto ovocia.

„Pre veľkých aj malých návštevníkov sme si pripravili množstvo zábavy, tvorivých dielničiek, rôzne súťaže a hry, hudobné a tanečné vystúpenia. Bude sa dať čo to naučiť o rôznych druhoch jabĺk, vyrobiť si niečo, ochutnať rôzne tradičné aj nezvyčajné špeciality pripravené z jabĺk od miestnych predajcov a preskúmať rôzne výrobky s jablčnou tematikou od našich zručných remeselníkov a umelcov. Atmosféru podujatia nám doplnia lokálni vinári, skvelé občerstvenie a živá hudba,“ uviedli organizátori.

Podujatie sa uskutoční v jeden deň, v sobotu 7. októbra vo viacerých mestách, mestských častiach a obciach bratislavskej župy: v Modre, Senci, Pezinku, Grinave, Limbachu, Svätom Jure, Viničnom, Jablonovom, Novej Dedinke, Ivanke pri Dunaji, alebo v Stupave.

V Bratislave v mestských častiach Rača, Rusovce a Devínska Nová Ves.

PROGRAM v mestskej časti Rača:

🍏10.00 Otvorenie
🍏10.15 ZUŠ Vrbenského
🍏11.15 DFS Malinky
🍏11.30 H&T Dance Company
🍏12.15 Spevácky súbor Račan

Sprievodné podujatia:
🍎10.10 Vyhodnotenie súťaže „Najväčšie jablko vypestované v regióne Rača“
🍎11.00 Vyhodnotenie súťaže „Najlepší jablkový koláč“
🍎12.00 Vyhodnotenie výtvarnej súťaže „Najkrajšie namaľované jablko“
🥧Predaj koláčikov a dobrôt z jabĺk
🤲Výstava prác detí a Tvorivé dielne výtvarného krúžku pod vedením Oľgy Plačkovej
👀Výstava Račianskeho muzeálneho spolku: „Nemecký kultúrny dom včera, dnes a zajtra“ – 80.výročie otvorenia NKD a „ 25 rokov tanečnej skupiny H&T“

ℹ️ 7. október 2023 10.00 – 13.00
Parkovisko pred Nemeckým kultúrnym domom
Barónka 3, Bratislava-Rača (v prípade nepriaznivého počasia Nemecký kultúrny dom – sála)

❗️ Gazdinky Rače, neziskové organizácie, občianske združenia a školy, ktoré majú záujem zapojiť sa do Jablkového hodovania, napiecť koláčiky a predávať ich na Jablkovom hodovaní, sa môžu prihlásiť na odd. kultúry na č.t. 02/49112471, 0911/881 389 alebo mailom kultura@raca.sk do 5.10.2023.

🍎Súčasťou podujatia bude aj súťaž o „Najväčšie jablko vypestované v regióne Rača“

🍏Jablká do súťaže treba priniesť v sobotu 7.10.2023 pred podujatím (od 8.00 do 9.00h) do Nemeckého kultúrneho domu. Vyhodnotenie súťaže bude o 10:00 h.

(fb, red)

Redakcia
Redakcia
Redakcia Bratislavského Večerníka predstavuje starosti a radosti v bratislavských mestských častiach. www.bratislavskyvecernik.sk

Ďalšie články

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Aktuálne