15.5 C
Bratislava
sobota, 18. mája 2024

V Rači otvorili novú reštauráciu „U Hlinku“ na námestí Andreja Hlinku

Najčítanejšie

Nová reštaurácia sa aktuálne špecializuje len na takeaway & delivery služby, čiže donášku k vám domov, alebo tiež osobné vyzdvihnutie v reštaurácii po online objednávke. Reštaurácia sa nachádza na známom mieste „na kruháči v Rači“ na Námestí Andreja Hlinku č.1 v historickom centre bratislavskej mestskej časti Rača, vedľa Račianskej vinotéky, či predajne Babkine pazderáky.

Priestory boli dlho opustené, lebo bývalý prevádzkar vytrhal elektrické káble a úmyselne poškodil vnútorné priestory reštaurácie. Do budúcna plánuje majiteľ Mgr. Daniel Miklóš prevádzku otvoriť verejnosti a ponúkať okrem donášky, aj klasické reštauračné služby, catering či firemné akcie.

Reštaurácia prijíma objednávky od utorka do nedele od 11 do 21 h., prostredníctvom platforiem Wolt, Bolt food a Foodora. Zhovárali sme sa s majiteľom Mgr. Danielom Miklóšom a zisťovali sme o aký koncept reštaurácie ide a čo ho priviedlo práve do bratislavskej mestskej časti Rača.

Na jedálnom lístku novej reštaurácie nájdete mäso od slovenských, maďarských a rakúskych výrobcov. Ich domáce hranolky sú tiež priamo z farmy z Južnej zeme. Okrem hamburgerov si môžete objednať šťavnaté kuracie krídelká, wrapy, french bagel, alebo domáci chrumkavý bravčový, či kurací rezeň, a ak máte chuť na niečo sladké, ochutnajte churros s nutellou.

zdroj foto: U Hlinku
Ako ste sa dostali k vareniu? Aké máte skúsenosti s gastro scénou?

V gastronómii som začal pracovať pred 14 rokmi, začalo to za barom, neskôr, keď som sa dostal k prevádzkovaniu a manažovaniu podnikov, tak ma vždy oslovovala kvalitná kuchyňa.

Organizoval som veľké eventy na kľúč pre firmy ako IBM, ASbis, Ikea, Yeme, Kraj, PwC, TV Markíza, atď., kde som nabral mnoho skúseností a vždy som sa im trafil do vkusu, to ma tak presvedčilo časom, že chcem mať aj ja svoj podnik, kde budem môcť aspoň v menšom robiť niekomu malé team-buildingy alebo oslavy pri druhu kuchyne, ktorý k tomu prislúcha, čiže moderný fast-food bez polotovarov.

Ako ste objavili Raču? Čím sa chcete odlíšiť? V čom bude Vaša pridaná hodnota oproti iným prevádzkam?

Raču som objavil tak, že tu otec s jeho spoločníkom začali podnikať a postupne som spoznával Raču. Je to ako komunita. Keď som prvýkrát otvoril, suseda vedľa mňa, ktorá teda určite nie je z doby hamburgerov, len aby ma podporila u mňa hneď nakúpila a presne pre túto vec som sa rozhodol pre Raču, je tu silná komunita a Račania si chránia svojich.

Pridanou hodnotou u mňa sú určite receptúry, ktoré vôbec neobsahujú žiaden polotovar, žiadne dlho premrazené mäsá, hranolky, atď. Na všetko máme svoje recepty, ktoré sme pokupovali aj v zahraničí.

Môžeme sa popýšiť s receptom na hranolky, ktorý sa mi podarilo po troch dňoch vyprosíkať (za špeciálny darček) v Amerike, Los Angeles na Santa Monica Pier-i, čo je úplným symbolom Californie, tam fast-food znamená veľmi veľa.

Recept na krídelká v pikantnej lepkavej omáčke sme zase odkúpili v Indonézii. Na Churros mi povedal recept na cesto pán v Tijuane (Mexico), ktorý predával túto sladkosť na prenosnom vozíku na ulici.

Časom sa to nazbieralo a podopĺňali sme jedlá, ktoré sa k týmto základným konceptom hodia a spravili sme momentálny jedálny lístok, ktorý sa uchytil, ale určite na ňom ešte budeme pracovať.

Prečo ste zvolili názov “U Hlinku”? Kto Vám robil branding?

Názov u Hlinku som zvolil z toho dôvodu, že sídlime na Ulici Námestie Andreja Hlinku, je oproti nám jeho socha a každý ho pozná, je to symbol a každý si ho pamätá. Branding som si robil kompletne celý ja, mám šikovnú grafičku, ktorá hneď pochopila ako má logo u Hlinku vyzerať. 🙂

Aká je cieľová skupina vašej prevádzky? Aká je filozofia značky?

Cieľová skupina majú byť ľudia 15-45, ale presne kvôli tomu sme pridali aj klasické jedlá akú rezeň, syr a podobne, aby sa kľudne mohli najesť aj babičky, dedkovia.
Keď si chce objednať napríklad dieťa, nech sa vie najesť aj rodič. Rezne robíme tiež kvalitné a taktiež odoberáme mäso od mäsiara a nie z hypermarketov.

Zatiaľ fungujete len ako donáška cez Wolt, Bolt food a cez Foodoru, v kamennej prevádzke máte ale nielen kuchyňu, ale i možnosť dozariadiť kaviarenskú, alebo reštauračnú časť. Plánujete podnik rozšíriť aj o kamennú prevádzku, alebo budete fungovať len v online prostredí?

Ako som spomenul v prvej otázke, v našich priestoroch si viem predstaviť bar a dve miestnosti na sedenie, ktoré by som chcel aby boli využívané na team-building a oslavy.

Viem si predstaviť maximálne pár stolov na konzumáciu na mieste. Momentálne je doba dosť náročná na udržanie kamennej prevádzky.

Plánujete otvoriť aj ďalšie prevádzky?

Náš koncept sa dosť uchytil a dostávame veľa otázok ohľadom otvorenia v iných mestských častiach, takže budeme nad tým časom uvažovať, prioritou bude určite docieliť to, čo sme si naplánovali v Rači.

Počas Račianskeho vinobrania bola prevádzka u „U Hlinku“ otvorená výnimočne aj v exteriéri:

Marián Luha
Marián Luhahttp://www.racianskyvecernik.sk
Som šéfredaktorom portálov Bratislavský Večerník a Račiansky Večerník. Študoval som na masmediálnych fakultách na univerzitách na Slovensku a v Českej republike. V minulosti som pôsobil vo viacerých printových a elektronických médiách. V súčasnosti okrem portálov Bratislavskyvecernik.sk, Racianskyvecernik.sk a Novomestskyvecernik.sk vediem aj portály Mediahub.sk a Retazce.sk, ktoré sa ale začiatkom roka 2023 zlúčili pod jeden brand Bratislavský Večerník.sk. Zároveň vediem i printové noviny Račiansky Večerník a Novomestský Večerník. Žijem v najkrajšej bratislavskej mestskej časti Rača.👍🍀😉 Svoje tipy na články mi môžete zasielať na e-mail: marian@luha.sk, alebo telefonicky, sms na 0950 355 504. Ďakujem. Články o Rači nájdete > TU

Ďalšie články

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Aktuálne