20.8 C
Bratislava
pondelok, 20. mája 2024

V sobotu 7. októbra sa uskutočnilo v Rači podujatie Jablkové hodovanie

Najčítanejšie

Malokarpatské osvetové stredisko v Modre v spolupráci s BSK i tento rok zorganizovalo už 15-ty ročník podujatia Jablkové hodovanie, ktoré oslavuje jeseň a je určené pre všetkých milovníkov tohto ovocia.

Návštevníci v Rači si mohli pozrieť napríklad tanečné vystúpenie H&T Dance Company, alebo vystúpenie Speváckeho súboru Račan, ale aj zakúpiť si koláčiky a dobroty z jabĺk.

V rámci podujatia sa uskutočnili i súťaže Najväčšie jablko vypestované v regióne Rača, Najlepší jablkový koláč, ale i výtvarná súťaž Najkrajšie namaľované jablko, či výstava prác detí a tvorivé dielne výtvarného krúžku pod vedením Oľgy Plačkovej, alebo výstava Račianskeho muzeálneho spolku pod názvom „Nemecký kultúrny dom včera, dnes a zajtra“ – 80.výročie otvorenia NKD a výstava ktorá si pripomína 25 rokov tanečnej skupiny H&T.

Podujatie sa uskutočnilo v jeden deň, v sobotu 7. októbra vo viacerých mestách, mestských častiach a obciach bratislavskej župy: v Modre, Senci, Pezinku, Grinave, Limbachu, Svätom Jure, Viničnom, Jablonovom, Novej Dedinke, Ivanke pri Dunaji, alebo v Stupave.

My sme sa boli pozrieť na Jablkové hodovanie v Rači pred Nemecký kultúrny dom, pozrite si zábery, ktoré sme nakrútili.

Pozrite si krátky film z Jablkového hodovania:

Pozrite si celé vystúpenie tanečnej skupiny H&T Dance Company:

Pozrite si vystúpenie Speváckeho súboru Račan:

Marián Luha
Marián Luhahttp://www.racianskyvecernik.sk
Som šéfredaktorom portálov Bratislavský Večerník a Račiansky Večerník. Študoval som na masmediálnych fakultách na univerzitách na Slovensku a v Českej republike. V minulosti som pôsobil vo viacerých printových a elektronických médiách. V súčasnosti okrem portálov Bratislavskyvecernik.sk, Racianskyvecernik.sk a Novomestskyvecernik.sk vediem aj portály Mediahub.sk a Retazce.sk, ktoré sa ale začiatkom roka 2023 zlúčili pod jeden brand Bratislavský Večerník.sk. Zároveň vediem i printové noviny Račiansky Večerník a Novomestský Večerník. Žijem v najkrajšej bratislavskej mestskej časti Rača.👍🍀😉 Svoje tipy na články mi môžete zasielať na e-mail: marian@luha.sk, alebo telefonicky, sms na 0950 355 504. Ďakujem. Články o Rači nájdete > TU

Ďalšie články

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Aktuálne