20.8 C
Bratislava
pondelok, 20. mája 2024

Už 10 kôl je za nami. Ako sa darí tímom vo futbalovej Niké lige?

Najčítanejšie

Tento ročník Niké ligy (predtým Fortuna liga) je už 31. sezónou najvyššej slovenskej futbalovej súťaže. Slovan Bratislava obhajuje už piaty titul v rade, ale po 10. kole základnej časti zatiaľ nemá vyhrané. Na popredných priečkach základnej časti sa zatiaľ odohráva veľmi vyrovnaný súboj.

Prekvapenia tohtoročnej sezóny

ŠK Slovan Bratislava momentálne zažíva víťaznú šnúru tiahnucu sa už 5 zápasov. Podobnú šnúru zažíval aj AS Trenčín, avšak tá bola ukončená práve v ich poslednom zápase so Slovanom. Tabuľkovo však 22-bodový Trenčín stále vedie o dva body pred druhým Slovanom.

Hanbiť sa za nič nemusí ani minuloročný nováčik FK Železiarne Podbrezová. Už minulý rok ukázali dobrú formu a prebojovali sa do súboja o titul. Nezaostávajú ani tento rok a momentálne sa v tesnom závese s 19 bodmi nachádzajú na treťom mieste. S rovnakým počtom bodov sa na 4. mieste nachádza MŠK Žilina.

Prekvapivý je prepad Dunajskej Stredy. Minuloročný víťaz základnej časti sa momentálne po 10. kole nachádza na poslednom mieste nad čiarou skupiny bojujúcej o titul. Napriek tomu, sú túto sezónu doposiaľ jediní, ktorí dokázali vo vzájomnom zápase poraziť úradujúceho majstra. Ich osud v druhej polovici základnej časti je veľkou otázkou. Aj vy môžete byť priamo pri tom a vyjadriť svoj názor: https://online-stavkovanie.com/promo-kod-fortuna/

Kto je v skupine o zotrvanie v lige

Podľa doterajších výsledkov si od minulého roku AS Trenčín výrazne polepšil. Mladý a talentovaný tím na vzostupe momentálne sedí na vrchu celej tabuľky, pričom ešte minulú sezónu bojoval o udržanie sa v lige. Miesto si teraz vymenil s Banskou Bystricou, ktorá sa ale nachádza tesne pod čiarou, a s dostatkom času poriadne zamiešať karty.

Zvyšok tímov, ktoré sa momentálne nachádzajú pod čiarou je rovnaký, ako minulý rok. Už v tomto bode môžeme s istotou povedať, že od posledných dvoch tímov v tabuľke už nemôžeme očakávať žiadne zázraky. Takmer v polovici základnej časti sú Michalovce predposledné s tromi bodmi a Z. Moravce-Vráble posledné, s dvomi bodmi. Ani zázračná víťazná šnúra by tieto dva tímy zrejme nedostala mimo skupiny o udržanie. Podobne ťažké, aj keď nie až tak nemožné, by to bolo pre FC Košice, ktoré v súčasnosti majú 7 bodov.

Bude to vyrovnané

Skutočne vyrovnané a zaujímavé súboje sa však budú odohrávať v strede a na vrchu tabuľky. Pokým tímy na 12. a 6. mieste delí 15 bodov, vo vrchnej časti tabuľky je to inak. Medzi 6. a 1. miestom je rozdiel len 5 bodov. Čaká nás ešte viac ako polovica základnej časti, a teda dostatok času poriadne premiešať karty a priniesť mnohé prekvapenia.

Zvyšok Niké ligy 2023/24 bude zaujímavá a vyrovnaná súťaž. Medzi favoritov ako vždy patrí ŠK Slovan Bratislava a nezaostávajú ani Podbrezová či Žilina, a tento rok šťastie výrazne praje vedúcemu AS Trenčín. Na spodku tabuľky to už teraz nevyzerá na prekvapenia, no tímy tesne pod čiarou, ako Banská Bystrica, Ružomberok a Žilina, sú jednoznačne ešte stále v boji o posun do skupiny o titul.

Redakcia
Redakcia
Redakcia Bratislavského Večerníka predstavuje starosti a radosti v bratislavských mestských častiach. www.bratislavskyvecernik.sk

Ďalšie články

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Aktuálne