21 C
Bratislava
sobota, 18. mája 2024

Marek Doležal bude novým generálnym riaditeľom BILLA na Slovensku

Najčítanejšie

Spoločnosť BILLA, s.r.o. bude mať od 1. januára 2024 nového generálneho riaditeľa. Marek Doležal, ktorý je v súčasnosti prevádzkovým riaditeľom spoločnosti PENNY v Rumunsku, nahradí Arnda Riehla, ktorý tento post zastával od apríla 2021.

V koncerne REWE Group, do ktorého BILLA patrí, pôsobí Marek Doležal od roku 2014, keď nastúpil na pozíciu vedúceho nákupu v spoločnosti PENNY Česká republika. V roku 2021 bol vymenovaný za prevádzkového riaditeľa spoločnosti PENNY Rumunsko, kde riadi oblasti nákupu, logistiky, SCM, zabezpečenia kvality a auditu/bezpečnosti predajní.

„Prebrať vedenie BILLA na Slovensku bude pre mňa cťou a výzvou. Arnd Riehl odviedol za posledné tri roky skvelú prácu, vďaka ktorej sa spoločnosť posunula vpred míľovými krokmi. A to aj napriek pandémii, energetickej kríze či inflácii. Teším sa na skvelý tím a na to, že budeme pokračovať v ďalších úspešných príbehoch, ktoré spoločnosť od nového roka čakajú,“ povedal Marek Doležal.

Našou prioritou budú aj naďalej a v prvom rade spokojní zákazníci, ktorým chceme poskytnúť aj široký sortiment potravín a novinky od slovenských výrobcov, ale tiež špeciality z jednotlivých regiónov. Uvedomujeme si dôležitosť podpory domácej ekonomiky, preto budeme ďalej rozvíjať spoluprácu so slovenskými dodávateľmi. V neposlednom rade je našim cieľom udržiavanie vysokej kvality potravín za výhodné ceny,“ doplnil Marek Doležal.

V minulosti Marek Doležal pracoval na rôznych manažérskych pozíciách v spoločnosti Tesco v Českej republike a na Slovensku. Bohaté skúsenosti získal aj ako obchodný riaditeľ pre čerstvé potraviny a výkonný riaditeľ Tesco Franchise Stores.

Vo funkcii generálneho riaditeľa BILLA na Slovensku sa bude zodpovedať Espenovi B. Larsenovi, členovi predstavenstva REWE International AG. Po odchode z vedenia slovenskej pobočky ostáva A. Riehl aj naďalej pôsobiť v koncerne REWE Group.

(ts)

Reťazce.sk
Reťazce.sk
Reťazce.sk písali predovšetkým o maloobchode v Bratislave, sústredili sa na centrum Bratislavy a väčšinou na gastroscénu. Zaujímali sa predovšetkým o inovatívne nezávislé projekty. Projekt v rôznych podobách fungoval od roku 2009. Autorom a zodpovednou osobou za obsah bol Radoslav Augustín. V histórii na projekte spolupracovali i Lukáš Kočišek a Ivan Krasko. Redakcia Mediahub.sk od novembra 2018 na obsahu projektu pokračuje. Doménu Reťazce.sk sme získali od spoločnosti VisuArt, s.r.o. a stala sa súčasťou nášho projektu. Portál Reťazce.sk sa začiatkom roku 2023 zlúčil s portálom BratislavskýVečerník.sk.

Ďalšie články

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Aktuálne