15.7 C
Bratislava
pondelok, 20. mája 2024

Filmová a televízna fakulta VŠMU pozýva na Deň otvorených dverí 10. novembra

Najčítanejšie

Filmová a televízna fakulta Vysokej školy múzických umení v Bratislave vychovala väčšinu úspešných slovenských filmových profesionálok a profesionálov. V piatok 10. novembra 2023 od 9:00 do 17:00 otvorí svoje priestory verejnosti, najmä študentkám a študentom stredných škôl.

Filmová a televízna fakulta vo svojich desiatich ateliéroch a katedrách ponúka štúdium filmovej a televíznej scenáristiky, réžie hraného filmu, réžie dokumentárneho filmu, animovanej tvorby, kameramanskej tvorby, strihovej a zvukovej skladby, produkcie audiovizuálneho umenia, štúdium vizuálnych efektov, herného dizajnu a teoretické vzdelávanie v oblasti filmových štúdií. Špecifikom školy je individuálny prístup, snaha podporiť jedinečný talent, originálny pohľad na svet a vlastný rukopis každého študenta.

Medzi pedagogičky a pedagógov fakulty patria významné osobnosti, ktoré formujú slovenské filmové a televízne prostredie: z režijnej tvorby Martin Šulík, Peter Bebjak, Róbert Šveda, Eva Borušovičová a Zuzana Liová, z dokumentárnej tvorby Ingrid Mayerová, Robert Kirchhoff, Peter Kerekes, z oblasti scenáristiky Marek Leščák a Katarína Moláková, animátorky Vanda Raýmanová, Ivana Laučíková a Katarína Kerekesová, o oblasti filmovej produkcie Erik Panák, Barbara Hessová a Anna Mach Rumanová, tvorcovia vizuálnych efektov Ladislav Dedík, Andrea Vrábelová a Marek Ježo, z oblasti filmového strihu Patrik Pašš, Darina Smržová a Maroš Šlapeta, zvukári Dušan Kozák, Tobias Potočný a Viktor Krivosudský, z oblasti filmovej teórie Zuzana Mojžišová, Martin Ciel či Katarína Mišíková.

V rámci Dňa otvorených dverí budú v ateliéroch a katedrách FTF prebiehať konzultácie k bakalárskym prijímacím skúškam 2023/24, uchádzačky a uchádzači budú mať možnosť zúčastniť sa prezentácií, zoznámiť sa s pedagogičkami a pedagógmi a prezrieť si priestory školy. Chýbať nebude ani premietania festivalovo oceňovaných školských filmov, ktoré priamo odrážajú kvalitu štúdia na fakulte.

Deň otvorených dverí bude prebiehať v budove FTF VŠMU v Bratislave na Svoradovej 2/A, presný časový harmonogram záujemkyne a záujemcovia nájdu na webovej stránke Filmovej a televíznej fakulty VŠMU.

zdroj: VŠMU

(ts)

MediaHub.sk
MediaHub.sk
Mediahub.sk je mediálny portál, ktorý pôvodne vznikol v roku 2013 ako Masmediálne.info. Zaoberá sa masmediálnou a marketingovou komunikáciou. Jeho súčasťou do roku 2023 bol portál s televíznymi reklamami Spoty.mediahub.sk, ktorý vznikol v roku 2017. Portál Mediahub.sk sa začiatkom roku 2023 zlúčil s portálom BratislavskýVečerník.sk.

Ďalšie články

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Aktuálne