1.6 C
Bratislava
nedeľa, 10. decembra 2023

Nové Mesto ožije aj vďaka novému námestiu pred VIVO-om

Najčítanejšie

V bratislavskom Novom Meste vzniká nový priestor pre stretávanie komunity a spoločenské udalosti. Na takmer 3 000 m2 sa bude rozliehať nová fontána, zeleň, príjemné vonkajšie sedenie, detské ihrisko, pódium aj terasy.

Nielen obyvatelia Nového Mesta nákupné centrum poznajú, ako prvé nákupné centrum na Slovensku, pod pôvodným názvom Polus City Center. Od novembra 2019 sa centrum stalo jednou zo sietí konceptu VIVO! pod názvom Nákupné centrum VIVO! Bratislava. Za značkou VIVO! stojí spoločnosť CPIPG ako väčšinový vlastník centra.

Nákupné centrum VIVO! Bratislava ožilo po rekonštrukcii v roku 2019. Okrem vylepšeného dizajnového interiéru pribudli aj vnútorné hracie prvky pre deti.

„Nákupné centrum VIVO! Bratislava nie sú iba obchody, služby alebo gastro. Pre nás sú dôležití najmä ľudia, ich potreby a komfort. Už od rekonštrukcie v roku 2019 sa orientujeme na budovanie komunity a spríjemnenie prostredia pre našich návštevníkov. Prebiehajúca rekonštrukcia námestia je prirodzeným pokračovaním tejto stratégie a má priniesť obyvateľom Nového mesta miesto na stretávanie sa. Niekoľko rokov na tomto projekte pracovalo mnoho ľudí tak, aby sme vytvorili prostredie otvorenejšie a s väčším pokrytím prírodných prvkov,“ hovorí Denisa Kráľová, center manager VIVO! Bratislava.

Námestie bude tvoriť plochu až 2 983 m2. Plánovaná rekonštrukcia prebieha už od septembra 2023 a ukončená bude do konca marca roku 2024. Najväčšou zmenou prejde fontána. Zmení sa aj jej umiestnenie v priestore námestia. Pre deti bude vytvorené nové detské ihrisko pre menšie aj väčšie deti.

Zeleň do mestskej „džungle“

Ďalšou dôležitou zmenou na námestí bude zeleň, ktorá vytvorí príjemný tieň potrebný najmä v horúcich mesiacoch. Oázu pred obchodným centrom VIVO! bude tvoriť niekoľko druhov stromov, lavičiek a zón na sedenie.

Pre nákupné centrum VIVO! je dôležité, že návrh dokázal odčleniť námestie od hlavných komunikácií. Atraktívne členenie terénu a výškové rozdiely totiž zamedzia hluku a prachu z Vajnorskej ulice. Rekonštrukciou námestia vznikne aj rozšírený priestor pre terasy kaviarní a reštaurácií VIVO!.

Do budúcnosti bude nové námestie VIVO! Bratislava k dispozícii pre aktivity rôzneho druhu ako sú trhy, street food, cvičenie, hudobné vystúpenia a mnohé iné.

(ts)

Ďalšie články

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Aktuálne