18.7 C
Bratislava
sobota, 18. mája 2024

V Knížkovej doline v Rači sa uskutočnil bežecký Memoriál Janka Jakubca

Najčítanejšie

V slnečnú sobotu 18. novembra sa konal v bratislavskej mestskej časti Rača jubilejný 20. ročník spomienky na Račianskeho bežca Janka Jakubca. „Všetky bežkyne a všetci bežci ste vítaní! Pokiaľ viem, ide o jediný beh v okolí, kde záverečné 2 kilometre bežíte ako buratino prudko dole kopcom,“ avizoval deň pred podujatím starosta Rače Michal Drotován na sociálnej sieti. 

foto: FB/MČ Rača

Ak si chcete budúci rok tiež zabehať, ste vítaní! Bežci sú zaradení do kategórií: ženy do 34 rokov, nad 35 rokov a muži vo veku 15-19, 40-49, 50-59, 60 a viac.

Na víťazstvo v aktuálnom ročníku potreboval ukrajinský bežec Taras Ivaniuta zabehnúť 8,5 kilometra za 29 minút a 11 sekúnd! Taras sa zúčastnil v tomto roku napríklad i podujatia ČSOB Bratislava Marathon, kde zvíťazil a zabehol 42,195 kilometra za čas 2:22:23.

Račiansky bežecký memoriál nesie meno po „trnavskom rodákovi Jánovi Jakubcovi (24. 5. 1943 – 27. 10. 2002) žil v Rači, bol propagátorom rekreačného behu. Od jeho smrti bol v račianskych lesoch každoročne usporiadaný Memoriál Janka Jakubca v lesnom behu na 8,5-km trati. Prvý usporiadali 26. októbra 2003, na všetkých ročníkoch sa zúčastnila jeho manželka Oľga. Prvé ročníky sa konali v októbrové dni blízke výročiu smrti, neskoršie v novembrovom termíne. Pri ceste nad Račou na okraji lesa priatelia osadili Jánovi Jakubcovi drobný drevený krížik,“ uvádza web kriz.epocha.sk.

Pozrite si video reportáž z aktuálneho ročníka:

Marián Luha
Marián Luhahttp://www.racianskyvecernik.sk
Som šéfredaktorom portálov Bratislavský Večerník a Račiansky Večerník. Študoval som na masmediálnych fakultách na univerzitách na Slovensku a v Českej republike. V minulosti som pôsobil vo viacerých printových a elektronických médiách. V súčasnosti okrem portálov Bratislavskyvecernik.sk, Racianskyvecernik.sk a Novomestskyvecernik.sk vediem aj portály Mediahub.sk a Retazce.sk, ktoré sa ale začiatkom roka 2023 zlúčili pod jeden brand Bratislavský Večerník.sk. Zároveň vediem i printové noviny Račiansky Večerník a Novomestský Večerník. Žijem v najkrajšej bratislavskej mestskej časti Rača.👍🍀😉 Svoje tipy na články mi môžete zasielať na e-mail: marian@luha.sk, alebo telefonicky, sms na 0950 355 504. Ďakujem. Články o Rači nájdete > TU

Ďalšie články

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Aktuálne