8.6 C
Bratislava
nedeľa, 21. apríla 2024

V Starej jedálni na Peknej ceste sa upcyklovalo!

Najčítanejšie

Pod vedením Martiny Rebejovej sa uskutočnil vo štvrtok 30. novembra v Krasňanoch v komunitnom centre v Starej jedálni na Peknej ceste kurz na ktorom ste sa mohli naučiť ako si ušiť originálne upcyklované peračníky, alebo praktické peňaženky.

V roku 2016 získalo občianske združenie Stará jedáleň do prenájmu budovu v Krasňanoch v bratislavskej mestskej časti Bratislava-Rača, zrekonštruovali ju a vzniklo komunitné centrum, ktoré im závidia aj iné mestské časti.

Kurz v Starej jedálni bol bezplatný a vhodný aj pre úplných krajčírskych začiatočníkov. Ako základný materiál poslúžila vyradená banerová plachta, ktorá bola krásne farebná a odolná, takže sa zo svojho vytvoreného kúsku krajčírky budú dlho tešiť.

„Tento kurz vznikol tak, že máme teraz taký projekt podporovaný Erasmom, a máme tému Bezodpadovo, udržateľne a ekologicky. Chceli sme využiť plachtu, banner Starej jedálne, ktorý sme mali na plote, keďže už nebol aktuálny, tak sme vymýšľali čo s ním a spravili z neho peňaženky,“ prezradila pre Račiansky Večerník Martina Rebejová zo Starej jedálne.

Upcyklácia, čiže vrátenie druhého životu, inak nepoužiteľnému odpadu, je jedným z trendov EKO budúcnosti a venuje sa mu už viacero dizajnérov a umelcov aj na Slovensku.

„Baví nás vymýšľať nový program, ktorým by sme potešili našich susedov a priateľov Starej jedálne. Aj na budúci rok pripravujeme pár perličiek, držme si palce, aby sa podarili,“ prezradil v rozhovore pre Bratislavský Večerník Michal Karako, predseda občianskeho združenia Stará jedáleň.

Pozrite si video z krajčírskeho kurzu zo Starej jedálne:

Marián Luha
Marián Luhahttp://www.racianskyvecernik.sk
Som šéfredaktorom portálov Bratislavský Večerník a Račiansky Večerník. Študoval som na masmediálnych fakultách na univerzitách na Slovensku a v Českej republike. V minulosti som pôsobil vo viacerých printových a elektronických médiách. V súčasnosti okrem portálov Bratislavskyvecernik.sk, Racianskyvecernik.sk a Novomestskyvecernik.sk vediem aj portály Mediahub.sk a Retazce.sk, ktoré sa ale začiatkom roka 2023 zlúčili pod jeden brand Bratislavský Večerník.sk. Zároveň vediem i printové noviny Račiansky Večerník a Novomestský Večerník. Žijem v najkrajšej bratislavskej mestskej časti Rača.👍🍀😉 Svoje tipy na články mi môžete zasielať na e-mail: marian@luha.sk, alebo telefonicky, sms na 0950 355 504. Ďakujem. Články o Rači nájdete > TU

Ďalšie články

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Aktuálne