16.4 C
Bratislava
piatok, 12. apríla 2024

Zápas medzi ŠK SLOVAN Bratislava – NK Olimpija Ljubljana je rizikové podujatie. Mestská časť požiadala mestskú políciu o súčinnosť

Najčítanejšie

Dnešné zápasové podujatie, ktoré sa koná na Národnom futbalovom štadióne – Tehelné pole bolo vyhlásené bezpečnostným manažérom ako rizikové podujatie. Zápas sa koná medzi ŠK SLOVAN Bratislava a NK Olimpija Ljubljana s výkopom o 21:00 hod.

Mestská časť Bratislava-Nové Mesto požiadala Útvar zásahovej jednotky a kynológie Mestskej polície Bratislava o zabezpečenie verejného poriadku v okolí štadióna a v mestskej časti Bratislava-Nové Mesto. Prosíme obyvateľov a návštevníkov mestskej časti o dodržiavanie a rešpektovanie bezpečnostných opatrení.

Organizátor podujatia zabezpečil monitoring priestoru počas celého dnešného dňa monitorovaný a prosí návštevníkov podujatia, aby sa riadili a rešpektovali pokynmi mestskej časti Bratislava – Nové Mesto, mestská polície, Policajného zboru SR a Usporiadateľskej služby.

Polícia a Usporiadateľská služba môže vykonať zvýšené bezpečnostné opatrenia bez predošlého oznámenia a to najmä v čase otvorenia štadióna a napúšťania do sektoru hostí. Brány štadióna sa otvárajú o 19:00 hod.

Vzhľadom na bezpečnostné opatrenia, na tento deň sú ohlásené viaceré obmedzenia. Čiastočné obmedzenia sa od 18:00 hod, dotknú Kalinčiakovej ulice. Vonkajšia FOOD zóna na Kalinčiakovej bude otvorená od 15.00hod.

Oficiálny program bude prebiehať v OC Tehelko od 18.00hod. Vstup na program bude zo strany ul. Kalinčiakova. Program bude zároveň premietaný aj na veľkoplošnej LED obrazovke na námestí Kalinčiakova, pred OC Tehelko.

Ďalšie obmedzenia sú nasledovné:

• PLATO 2 NP – okolie štadióna – prevádzky
Bez obmedzení prevádzok do 18.00 hod. Je potrebné rešpektovať pokyny organizátora podujatia MP a PZ SR ako aj usporiadateľskej služby.
Od 19.00 hod., resp. podľa pokynov usporiadateľskej služby, PZ SR, MP a v čase otvorenia a napúšťania štadióna zo strany ul. Tegelhoffa budú uzatvorené brány a prechody zo strany ul. Tegelhoffa
• Detské ihrisko Nová Doba – vchod zo stranu ul. Tegelhoffa bude uzatvorené od 17:00 hod.
• Predaj Vianočných stromčekov pred OC Tehelko bude uzatvorený do 18:00 hod.
• Garáž zo strany ul. Príkopová / Tegelhoffa (od NTC) je v deň konania podujatia t.j 14.12.2023 uzatvorená až do otvorenia štadióna.
• Garáž a vjazd zo strany ul. Kalinčiakova je otvorená v deň konania podujatia s obmedzením najmä pre časť štadión VIP. Prechod do časti TOWER 5 v rámci podzemnej garáže pre peších je v deň konania podujatia otvorený počas celého dňa.
• Vonkajšie schodiská sú bez obmedzení. Je potrebné rešpektovať pokyny PZ SR, Organizátora podujatia, Usporiadateľskej služby.
• Obchodné centrum OC Tehelko – vstup zo strany Tegelhoffa / Bajkalská bude úplne uzatvorený od 18:00 hod.
• Zásobovanie prevádzok – v zmysle prevádzkového poriadku OC – najneskôr do 14:00hod. Je potrebné rešpektovať pokyny MP a PZ SR ako aj usporiadateľskej služby.
Predpokladaný koniec zápasu je o 00.30 hod.

(ts)

Redakcia
Redakcia
Redakcia Bratislavského Večerníka predstavuje starosti a radosti v bratislavských mestských častiach. www.bratislavskyvecernik.sk

Ďalšie články

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Aktuálne