11.6 C
Bratislava
štvrtok, 18. apríla 2024

Posilnená doprava a odstávka vybraných automatov na Silvestra

Najčítanejšie

Dopravný podnik Bratislava (DPB) aj tento rok posilní spoje na prelome rokov. Okrem vypravenia vozidiel s väčšou kapacitou budú vybrané električkové linky premávať nepretržite.

Električkové linky 3 a 9 budú mimoriadne premávať aj počas celej noci z 31. decembra 2023 na 1. január 2024, pričom bude možné medzi nimi prestúpiť na Blumentáli. Trasu linky 9 počas noci DPB mimoriadne predĺži z Karlovej Vsi až do Dúbravky.

Väčšina nočných liniek MHD (N21, N29, N31, N33, N34, N37, N44, N47, N53, N55, N61, N70, N72, N74, N80, N93 a N95) bude premávať v posilnenom intervale 30 minút. Kapacity nočných liniek DPB operatívne prispôsobí dopytu cestujúcich.

Odstavené automaty ako prevencia pred vandalizmom

DPB zároveň počas Silvestra odstaví a mechanicky zabezpečí proti poškodeniu 110 automatov na cestovné lístky v exponovaných lokalitách. Dôvodom je prevencia pred opakujúcim sa vandalizmom počas silvestrovských osláv. Zoznam odstavených automatov je zverejnený na webe DPB. Automaty budú opätovane sprevádzkované 1. januára 2024.

Počas odstávky automatov odporúča DPB cestujúcim využiť iné formy kúpy jednorazového cestovného lístka. Napríklad rýchlu a ekologickú kúpu priamo vo vozidle prostredníctvom služieb Kartuj alebo elektronická peňaženka, prostredníctvom mobilnej aplikácie, cez SMS alebo k dispozícii je aj naďalej predaj prostredníctvom províznych predajcov (tzv. PNS).

(ts)

Redakcia
Redakcia
Redakcia Bratislavského Večerníka predstavuje starosti a radosti v bratislavských mestských častiach. www.bratislavskyvecernik.sk

Ďalšie články

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Aktuálne