6.9 C
Bratislava
piatok, 19. apríla 2024

Martin Vlačiky odchádza z postu vicestarostu bratislavskej mestskej časti Nové Mesto

Najčítanejšie

Od 1. marca by mal Martin Vlačiky podľa našich informácii pôsobiť v miestnom zastupiteľstve už len ako poslanec, dôvodom majú byť „neprekonateľné názorové rozdiely so starostom Matúšom Čupkom“. Za zástupcu starostu Nového Mesta bol Vlačiky menovaný 1. decembra 2022.

Martin Vlačiky mal ako vicestarosta na starosti oblasti územného plánovania, parkovaciu politiku a životné prostredie.

„Pán Vlačiky naďalej pôsobí vo svojej funkcii. O prípadných zmenách na pozícii vicestarostu budeme verejnosť informovať v adekvátnom čase,“ nepriamo potvrdil pre Novomestský Večerník informáciu starosta Nového Mesta Matúš Čupka.

Martin Vlačiky kandidoval v posledných voľbách v roku 2022 za Team Bratislava v koalícii strán Team Bratislava/Progresívne Slovensko/Sloboda a Solidarita, vo 3. volebnom obvode Koliba – Kramáre, uspel s výrazným počtom hlasov 5833 voličov.

Pôsobí zároveň i ako predseda občianskeho združenia Za lepšiu Kolibu, je v dozornej rade spoločností BVS, a.s., Národné tenisové centrum, a.s.. Okrem miestneho zastupiteľstva pôsobí ako poslanec  i v mestskom zastupiteľstve.

Martin Vlačiky pôsobil ako poslanec v Novom Meste už tretie volebné obdobie, od roku 2014. V minulom volebnom období presadzoval sa napríklad proti zbúraniu kaviarne Koliesko na Račianskom mýte, ktorú chcel bývalý starosta Rudolf Kusý pod zámienkou rekonštrukcie celú zbúrať a na jej miesto osadiť kaviareň v lodnom kontajneri, ktorý zakúpil bez súhlasu zastupiteľstva, následne aj vďaka protestu tohto poslanca, Kusý projekt pred voľbami stopol a už ho nestihol zrealizovať, neuspel ani vo voľbách za primátora a bol obvinený z korupcie.

V rokoch 2017-2022 pôsobil Martin Vlačiky ako župný poslanec zastupiteľstva Bratislavského samosprávneho kraja a od roku 2018 zastupuje mestskú časť Nové Mesto aj v bratislavskom mestskom zastupiteľstve.

Marián Luha
Marián Luhahttp://www.racianskyvecernik.sk
Som šéfredaktorom portálov Bratislavský Večerník a Račiansky Večerník. Študoval som na masmediálnych fakultách na univerzitách na Slovensku a v Českej republike. V minulosti som pôsobil vo viacerých printových a elektronických médiách. V súčasnosti okrem portálov Bratislavskyvecernik.sk, Racianskyvecernik.sk a Novomestskyvecernik.sk vediem aj portály Mediahub.sk a Retazce.sk, ktoré sa ale začiatkom roka 2023 zlúčili pod jeden brand Bratislavský Večerník.sk. Zároveň vediem i printové noviny Račiansky Večerník a Novomestský Večerník. Žijem v najkrajšej bratislavskej mestskej časti Rača.👍🍀😉 Svoje tipy na články mi môžete zasielať na e-mail: marian@luha.sk, alebo telefonicky, sms na 0950 355 504. Ďakujem. Články o Rači nájdete > TU

Ďalšie články

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Aktuálne