10.5 C
Bratislava
sobota, 2. marca 2024

V Karlovej Vsi sa začala výstavba parkovacieho domu na Ľ. Fullu

Najčítanejšie

Primátor hlavného mesta Bratislavy Matúš Vallo na sociálnej sieti informoval. „Spoločne s mestskou časťou Karlova Ves sa nám podarilo dotiahnuť dlho pripravovaný projekt výstavby parkovacieho domu na Ulici Ľudovíta Fullu až do fázy realizácie. So stavebnými prácami začal zhotoviteľ na základe zmluvy s mestskou časťou v týchto dňoch, pričom aktuálne prebieha vybúravanie plochy starého parkoviska, kde následne vyrastie parkovací dom. Samotná výstavba, z ktorej väčšinu financuje hlavné mesto, potrvá približne rok.

V rámci projektu vznikne dvojpodlažný parkovací dom, jedno podlažie bude zapustené do svahu, druhé podlažie bude na úrovni súčasného parkoviska. Počet parkovacích miest sa zvýši takmer o polovicu, celkovo bude pre obyvateľov k dispozícii 72 miest a pribudne aj nová zeleň.

Aktuálne tiež začíname s prácami na príprave záchytného parkoviska s približne 200 parkovacími miestami na mieste bývalého Hotela Flóra v Areáli zdravia Zlaté piesky. Záchytné parkoviská sú dôležitou súčasťou regulácie parkovania a pomáhajú odľahčiť automobilovú dopravu v meste. Sú bezplatné a nachádzajú sa v blízkosti zastávok MHD. Všetky záchytné parkoviská nájdete aj na webe www.paas.sk/zachytne-parkoviska,“ uviedol Matúš Vallo.

(fb)

Redakcia
Redakcia
Redakcia Bratislavského Večerníka predstavuje starosti a radosti v bratislavských mestských častiach. www.bratislavskyvecernik.sk

Ďalšie články

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Aktuálne