16.4 C
Bratislava
piatok, 12. apríla 2024

Najchladnejší je Devín a najteplejšie je v Podunajských Biskupiciach?

Najčítanejšie

Spoločnosť PwC Slovensko informuje: „Predstavte si, že sa chystáte presťahovať do Bratislavy a hľadáte ideálnu štvrť na bývanie. Brali by ste do úvahy aj tepelné rozdiely v bratislavských mestských častiach?

Náš Advanced Technology Solutions tím, ktorý vytvoril riešenie #UrbanHeatReport má pre vás odpoveď. Pripravil porovnanie teplôt naprieč celým hlavným mestom pričom ho rozdelil do štyroch rovnomerných skupín na základe letných teplôt.

Pre každú mestskú časť potom vypočítal, koľko percent jej územia patrí a do akej kategórie. Z výpočtov a štatistík vyplýva, že chladnejšími oblasťami sú Devínska Nová Ves a Dúbravka a to aj dôsledkom okolitých lesov a plôch, ktoré v iných častiach absentujú.

“Investovaním do transformácie a rozšírenia zelene, vytváraním zelených striech a vodných plôch a dávaním prednosti svetlým povrchom môžeme spoločne pôsobiť na znižovanie teplotných problémov v týchto oblastiach,“ uviedla spoločnosť PwC Slovensko.

Viac informácií o #UrbanHeatReport nájdete na stránke urbanheatreport.sk.pwc.com.

(fb)

Redakcia
Redakcia
Redakcia Bratislavského Večerníka predstavuje starosti a radosti v bratislavských mestských častiach. www.bratislavskyvecernik.sk

Ďalšie články

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Aktuálne