9.4 C
Bratislava
utorok, 23. apríla 2024

Veronika Cifrová Ostrihoňová bude kandidovať v eurovoľbách za Progresívne Slovensko. V RTVS skončila

Najčítanejšie

Manželka populárneho moderátora z Fun rádia Mateja „Sajfu“ Cifru bude kandidovať za politickú stranu Progresívne Slovensko v nadchádzajúcich voľbách do Európskeho parlamentu.

Veronika Cifrová Ostrihoňová pôsobila ako novinárka/reportérka v televízii Markíza a neskôr zároveň moderovala vlastnú reláciu s názvom „Silná zostava“ v RTVS a podcast „Na prvom mieste“ pre reťazec Lidl.

„Vzhľadom na odchod moderátorky Veroniky Cifrovej Ostrihoňovej z diskusnej relácie Silná zostava, bude relácia nahradená reprízami talkshow Trochu inak s Adelou. Vstup Veroniky Cifrovej Ostrihoňovej do politiky je nezlučiteľný s jej ďalším pôsobením na obrazovkách RTVS. O svojom rozhodnutí informovala moderátorka vedenie RTVS v pondelok predpoludním,“ informovala redakciu Bratislavského Večerníka Zuzana Vicelová, vedúca Odboru komunikácie RTVS.

„Celú 15-člennú kandidátnu listinu progresívci predstavia neskôr na jar. Konkrétne pozície na kandidátke predseda PS Michal Šimečka nekomentoval, priblížil však, že na tých popredných budú súčasní europoslanci. Nikto z poslancov NR SR v eurovoľbách kandidovať nebude. Voľby do europarlamentu sa na Slovensku uskutočnia 8. júna. Slováci budú voliť 15 europoslancov na päťročné obdobie,“ uviedol spravodajský portál spravy.rtvs.sk.

Svoje dôvody pre vstup do aktívnej politiky vysvetlila Veronika Cifrová Ostrihoňová pre Denník N:

MediaHub.sk
MediaHub.sk
Mediahub.sk je mediálny portál, ktorý pôvodne vznikol v roku 2013 ako Masmediálne.info. Zaoberá sa masmediálnou a marketingovou komunikáciou. Jeho súčasťou do roku 2023 bol portál s televíznymi reklamami Spoty.mediahub.sk, ktorý vznikol v roku 2017. Portál Mediahub.sk sa začiatkom roku 2023 zlúčil s portálom BratislavskýVečerník.sk.

Ďalšie články

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Aktuálne