9.5 C
Bratislava
piatok, 12. apríla 2024

Participatívny rozpočet 2024: Vajnoráci zahlasujte za projekt!

Najčítanejšie

Mestská časť Vajnory informuje: „Participatívny rozpočet tento rok prebieha podľa nových transparentnejších pravidiel, ktoré minulý rok schválilo miestne zastupiteľstvo vo všeobecne záväznom nariadení. Jeho suma vyplýva zo schváleného rozpočtu Mestskej časti Bratislava – Vajnory a na tento kalendárny rok je to 4 tisíc eur.

Participatívny rozpočet je jedným z nástrojov mimovolebnej účasti obyvateľov na správe vecí verejných. Prostredníctvom tohto nástroja môžu obyvatelia obce rozhodnúť o využití určenej časti verejných finančných prostriedkov.

Hlasovanie sa uskutoční od 1. marca do 30. marca 2024 do 24:00. Hlasovať možno elektronicky alebo v podateľni prostredníctvom hlasovacieho lístka.

Prezentácie k projektom za ktoré môžete zahlasovať:

Elektronické hlasovanie

Hlasovanie prebieha na web stránke mestskej časti. Každý občan môže dať, v jednom hlasovacom cykle, svoj hlas 1 projektu. Z jednej IP adresy sa dá hlasovať iba raz. Zmena už odoslaného a potvrdeného hlasovania nie je možná.

Fyzické hlasovanie

Na miestnom úrade (v podateľni) bude umiestnená hlasovacia urna, do ktorej môžu občania osobne vkladať svoje hlasy jednotlivým projektom na pripravenom hlasovacom lístku, ktorý bude uverejnený vo Vajnorských novinkách, alebo bude k dispozícii na podateľni. Každý občan môže hlasovať iba raz a na hlasovacom lístku musí uviesť svoju adresu. Po vhodení hlasovacieho lístka do urny, nie je zmena hlasovania možná.

Úspešnosť projektov sa bude hodnotiť podľa dosiahnutého počtu platných hlasov v hlasovaní. Vybraté budú projekty s najvyšším počtom hlasov, pokiaľ nebudú prevyšovať celkovú sumu určenú miestnym zastupiteľstvom na participatívny rozpočet.

Vyhlásenie výsledkov sa uskutoční 1. apríla 2024 a výsledky budú zverejnené na web stránke MČ, sociálnych sieťach a aj v najbližšom vydaní Vajnorských noviniek,“ uviedla mestská časť.

(fb, red)

Redakcia
Redakcia
Redakcia Bratislavského Večerníka predstavuje starosti a radosti v bratislavských mestských častiach. www.bratislavskyvecernik.sk

Ďalšie články

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Aktuálne