8.2 C
Bratislava
piatok, 19. apríla 2024

Last minute ponuky na najkrajšie a nevšedné dovolenky v oriente

Najčítanejšie

Ak chcete z dnešného uponáhľaného a náročného sveta uniknúť od nepríjemnej rutiny a dopriať si zaslúžený relax v luxusnej prímorskej oáze pokoja, last minute dovolenky sú tou najlepšou voľbou. Aj ponuky na poslednú chvíľu si však treba dôkladne zvážiť, aby ste neboli prekvapení, ak nebudú aktuálne podmienky zodpovedať vašim očakávaniam. Platí to aj v prípade Turecka a Egypta, čo sú krajiny bohaté na kultúru, históriu a prírodné krásy, ponúkajúce jedinečné zážitky pre cestovateľov každého veku a záujmu.

Turecko: Pokladnica Mediteránu

Stredozemné more, známe aj ako Mediterán, je jedno z najväčších vnútorných morí na svete a rozprestiera sa medzi Európou, Afrikou a Áziou. Región je obklopený kontinentálnymi plochami a má približne 2,5 milióna štvorcových kilometrov. Známy je svojím teplým podnebím, nádhernými plážami, bohatou kultúrou a jedinečnou prírodou. Jeho pobrežia sú tiež domovom mnohých historických a kultúrnych pamiatok, a preto je tento región obľúbeným cieľom turistov z celého sveta.

Skvelým príkladom rozmanitosti pokladnice Mediteránu je aj Turecko, ktoré je krajinou s fascinujúcou historickou základňou a bohatým kultúrnym dedičstvom, lákajúce k sebe turistov z celého sveta.

Vďaka výhodnej last minute dovolenke v Turecku spoznáte jeho nádherné pobrežia, obklopené azúrovým Stredozemným morom a vysokými palmami, ktoré sú priam stvorené na oddych a relaxáciu. Zamilujete si aj rôzne vodné športy, turistiku v horských oblastiach a pútavé výlety do historickej minulosti zabezpečia, že sa letnej dovolenke nebudete nudiť. Zo svojho cestovného itinerára nevynechajte ani návštevu najznámejšej mešity sveta – Hagia Sophia v Istanbule, antické mesto Efez a ruiny Apolónovho chrámu (Temple of Apollo) v meste Side.

Egypt: Tajomstvá starovekých faraónov

Egypt, krajina legendárnych pyramíd, čarovnej delty rieky Níl a úžasnej kultúry, tiež ponúka cestovateľom nezabudnuteľné zážitky a dobrodružstvá. Krásy Egypta sa však neobmedzujú len na slávne pamiatky. Červené more, s jeho úchvatnými koralovými útesmi a farebnými rybami, je rajom pre potápačov a milovníkov podmorského sveta.

Plavba po Níle, jazda v púšti a návšteva trhov v starých mestách sú ďalšie zážitky, ktoré si môžete počas Egypt last minute dovolenky naplno vychutnať. Krajina patrí k celoročne slnečnej oblasti sveta, takže popri príjemných zážitkoch a relaxe pri mori získate rovnomerné opálenie a doplníte telu potrebnú hladinu vitamínu D.

Ak vás teda postupné otepľovanie láka k výberu alebo plánovaniu dovolenky v exotike, pouvažujte nad týmito destináciami a uvidíte, že si užijete zaslúžený oddych a obohatíte svoj život nezabudnuteľnými zážitkami nádherných orientálnych krajín.

obr.: Oleg_P/Shutterstock.com
Redakcia
Redakcia
Redakcia Bratislavského Večerníka predstavuje starosti a radosti v bratislavských mestských častiach. www.bratislavskyvecernik.sk

Ďalšie články

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Aktuálne