7 C
Bratislava
sobota, 20. apríla 2024

Takto volili Novomešťanky a Novomešťania v prvom kole prezidentských volieb

Najčítanejšie

Starosta mestskej časti Nové Mesto Matúš Čupka informuje: „V Novom Meste sme v prvom kole volili s nadpriemernou účasťou, pričom víťazom 1. kola sa stal Ivan Korčok so ziskom 70,15% hlasov oprávnených voličov.

Kým volebná účasť pre celé Slovensko predstavovala 51,9 %, v Novom Meste svoj hlas odovzdalo až 64,38% oprávnených voličov a voličiek. Teší ma, že obyvatelia našej mestskej časti nadmieru využili svoje volebné právo a na voľby prišli.

Najvyššiu volebnú účasť sme pritom zaznamenali v okrsku č. 31 – Základná škola s materskou školou Odborárska 2, kde sa volieb zúčastnilo 794 voličov a voličiek.

Najnižšia účasť bola v okrsku č. 32, v Dome sociálnych služieb pre deti a dospelých Integra, Tylova 21, kde sa na voľbách z 1161 oprávnených voličov zúčastnilo 600 voličov a voličiek.

Ďakujem všetkým členom volebných komisií za ich obetavú prácu a dohľad nad férovým priebehom volieb v našej mestskej časti.

Blahoželám kandidátom, ktorí postúpili do druhého kola, a gratulujem pánovi Korčokovi k víťazstvu v prvom kole,“ uviedol Matúš Čupka.

Celkový počet voličov: 22 817
Celková účasť: 64,38 %
Zdroje dát: Štatistický úrad SR, zdroj: FB/Matúš Čupka sa stará o Nové Mesto

(fb)

Redakcia
Redakcia
Redakcia Bratislavského Večerníka predstavuje starosti a radosti v bratislavských mestských častiach. www.bratislavskyvecernik.sk

Ďalšie články

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Aktuálne