Ľuboš Machaj k zneužitiu svojho mena na sociálnych sieťach

Generálny riaditeľ RTVS Ľuboš Machaj uviedol: „Dovoľujem si Vás informovať o vytvorení falošného profilu na sociálnych sieťach, ktorý používa meno Ľubomír Machaj a moju fotografiu..

Na tomto profile je zverejnený aj môj profesionálny životopis a sú na ňom zverejňované statusy/vyjadrenia, ktoré navodzujú dojem, že má ísť o moje statusy/vyjadrenia. Tento užívateľský profil založila a spravuje mne neznáma osoba, ktorá zneužila moju identitu, a to zjavne s cieľom poškodiť moju dobrú povesť v očiach verejnosti.

Obsah z tohto falošného užívateľského profilu za účelom útoku na moju osobu prebralo aj dezinformačné médium infovojna.bz. K obsahu zverejnenému na tomto falošnom užívateľskom profile sa na sociálnej sieti vyjadril aj podpredseda NR SR Ľuboš Blaha. Z jeho vyjadrenia vyplýva, že obsah zverejnený na tomto užívateľskom profile považuje za mnou zverejnený obsah, čo však nie je pravda.

status z falošného profilu (zdroj: RTVS)

S ohľadom na vyššie uvedené informácie dochádza k zasahovaniu do mojich práv, k ohrozeniu mojej dobrej povesti a poškodzovaniu môjho dobrého mena a cti. Osoby, ktorým sa falošný profil zobrazuje, sú uvádzané do omylu v otázke majiteľa profilu, ako aj v otázke zverejnených statusov.

Zároveň pomocou tohto falošného profilu mne neznáma osoba vystupovala neoprávnene verejne v mojom mene. S ohľadom na uvedené mám za to, že neznáma osoba zneužila moju identitu na založenie tohto falošného užívateľského profilu na sociálnej sieti Facebook s cieľom poškodiť moju dobrú povesť, čím sa mohla dopustiť minimálne trestného činu poškodzovania cudzích práv (§ 375 Trestného zákona) a preto podávam trestné oznámenie,“ uviedol Ľuboš Machaj.

(ts)

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu