22.4 C
Bratislava
nedeľa, 16. júna 2024

Bývať v zelenom, žiť s mestom. Green Corner spúšťa predaj nových bytov

Najčítanejšie

Rezidenčný projekt v bratislavskom Novom Meste vyniká unikátnou zelenou fasádou a strechou. Green Corner nesie rukopis renomovaného štúdia R.A.U./QArtAll ateliér, ktoré sa zaoberá súčasnou architektúrou, urbanizmom a dizajnom.

Bývanie so zeleným charakterom

Autori projektu, architekti Ing. arch. Martin Bumbál a Ing. arch. Damian Vizár, dali projektu nezameniteľný vzhľad inšpirovaný biofilným dizajnom. „Zelená fasáda, zelená strecha a zeleň vo vlastnom vnútrobloku sa stali dominantným výrazovým, ale aj funkčným prostriedkom, ktorý určuje konečný dizajn budovy,“ vysvetľujú skúsení architekti.

Originálne architektonické riešenie je nielen vizuálne atraktívne, ale má aj svoju praktickú funkciu. V lete zabezpečí bývaniu prirodzené chladenie a počas celého roka výrazne zredukuje prašnosť. Budova je naprojektovaná tak, aby spĺňala kritériá energetickej triedy A0, čo umocňuje jej zelený charakter. Developer projektu, investično-developerská skupina Woodrock Impact Investing, tým potvrdzuje svoju orientáciu na projekty, ktoré sa vyznačujú zodpovednosťou k životnému prostrediu a environmentálnou udržateľnosťou.

Vysoký štandard pre mestských ľudí

Predaj bytov v Green Corner bol spustený 1. apríla 2024. V ponuke figurujú nové 1,5-izbové, 2-izbové, 3-izbové a 4-izbové byty, ktoré sú určené najmä ľuďom, ktorí chcú mať všetky vymoženosti mestského života vždy nablízku.

Vybavené budú veľkoplošnými oknami, klimatizáciou, laminátovými podlahami značky EGGER, interiérovými bezpolodrážkovými dverami značky ERKADO, obkladmi a dlažbou talianskej značky Pastorelli so štýlovým dizajnom a kvalitnými batériami nemeckej značky Hansgrohe.

Skladba bytov, výmery a parkovanie
• Celkový počet bytov: 53
• 8 jednoizbových bytov s výmerou od 39 m2 do 42 m2
• 35 dvojizbových bytov s výmerou od 49 m2 do 59 m2
• 5 trojizbových bytov s výmerou 70 m2 do 86 m2
• 5 štvorizbových bytov s výmerou od 92 m2 do 121 m2
• Kapacita podzemnej garáže: 90 parkovacích miest
• Vo výstavbe od jesene 2023
• Plánované ukončenie výstavby a kolaudácia: 1Q/2Q 2026
• Adresa: Račianska 69, Bratislava

Green Corner všetkými svojimi atribútmi do bodky napĺňa moderný koncept mestského bývania, ktorý sa dá vyjadriť sloganom: bývajte v zelenom, žite s mestom.

Záujem prekonal všetky očakávania

Dopyt po bývaní v Green Corner už prejavilo viac ako 700 záujemcov, z čoho má radosť aj zástupca developera: „Len nedávno, ešte pred spustením predaja, sme na webe začali s registráciou potenciálnych záujemcov. Očakávali sme, že bývanie v našom projekte vzbudí pozornosť, ich počet však prekonal všetky naše očakávania,“ uviedol Miroslav Danko, projektový manažér Woodrock Impact Investing.

Mimoriadny záujem si vysvetľuje kombináciou viacerých benefitov. Okrem architektúry a zeleného vnútrobloku ide najmä o atraktívnu polohu v lokalite Februárka pri známom Zváračaku. Green Corner je výborne prepojený s celým mestom – či už MHD, autom, alebo cyklotrasami.

Cesta električkou do centra zaberie len 4 minúty, parky na Račianskom mýte či na Ľudovom námestí sú v pešej dostupnosti a na Kolibu či Kuchajdu sa dá pohodlne dostať na bicykli. Ďalšou veľkou výhodou je parkovanie v podzemnej garáži. Každé parkovacie miesto bude mať navyše možnosť dobíjania pre elektromobily a bude spĺňať najnovšie predpisy požiarnej ochrany.

Developerom projektu Green Corner je spoločnosť ALLWA, s. r. o., člen investičnej skupiny Woodrock Impact Investing. Ekologicky orientovaná skupina sa zameriava na projekty so zreteľom na pragmatické riešenia, environmentálnu udržateľnosť a celospoločenský prínos pre komunity.

Do developerského portfólia skupiny patrí napríklad prémiový obytný dom Greenbay v Trenčíne, jeden z dvoch rezidenčných projektov na Slovensku s medzinárodnou certifikáciou udržateľnosti LEED, bytový dom Ružinovská 44 v Ružinove alebo fotovoltická elektráreň Monor v Maďarsku. Developer je tiež členom Slovenskej rady pre zelené budovy.

(ts)

Redakcia
Redakcia
Redakcia Bratislavského Večerníka predstavuje starosti a radosti v bratislavských mestských častiach. www.bratislavskyvecernik.sk

Ďalšie články

Aktuálne