23.6 C
Bratislava
pondelok, 24. júna 2024

Od pondelka nebudú môcť vozidlá nad 7,5t jazdiť po moste na Hradskej vo Vrakuni

Najčítanejšie

Magistrát hlavného mesta Bratislavy uviedol: „Ide o ďalší nevyhnutný krok v súvislosti s avizovanou rekonštrukciou tohto mosta, na ktorú sme už pred časom upozorňovali. Viac než polstoročie jeho využívania a dodatočné zásahy si vybrali svoju daň a podpísali sa pod skutočne zlý technický stav mosta.

Všetci už dlhšie vieme, že ak má byť toto dopravné prepojenie Vrakune so zvyškom mesta do budúcna zachované a bezpečné, komplexnej modernizácii sa jednoducho nedá vyhnúť. Aby do času komplexnej modernizácie mohli obyvateľky a obyvatelia most naďalej využívať, v predchádzajúcich týždňoch sme uzavreli a postupne demontujeme drevené časti lávok pre peších, čím sme most čiastočne odľahčili. Avizovali sme tiež, že z mosta bude postupne vylúčená aj nákladná doprava, a k tomuto kroku pristúpime v najbližších dňoch.

Na základe posúdenia aktuálneho stavu Žilinskej univerzity s účinnosťou od piatka 17.5. od 9,00hod. vyhlasujeme k mostu mimoriadnu situáciu, čo nám umožňuje operatívnejšie spustiť sériu krokov na zabezpečenie prevádzky mosta a následnej modernizácie.

Medzi nimi aj pripraviť v spolupráci s prevádzkovateľmi inžinierskych sietí prekládku tých sietí, ktoré sú v súčasnosti vedené cez most Hradská, čím sa opäť viac most odľahčí a zaistí sa bezpečnosť týchto sietí.

Zároveň, od pondelka 20.5. bude na základe prepočtu zaťažiteľnosti, ktorý v rámci posúdenia aktuálneho stavu realizovala Žilinská univerzita, zakázaný na moste prejazd pre vozidlá nad 7,5t, s výnimkou vozidiel MHD. Most však môže byť naďalej prejazdný pre autá a vozidlá do 7,5t, MHD, cyklistov a chodcov.

Most bude v režime s vylúčenou dopravou nad 7,5t fungovať do začiatku realizácie komplexnej modernizácie mosta, ktorej projekt v súčasnosti pripravujeme. O ďalších podrobnostiach budeme verejnosť vopred včas informovať,“ uviedol Magistrát hlavného mesta Bratislavy.

(fb)

Redakcia
Redakcia
Redakcia Bratislavského Večerníka predstavuje starosti a radosti v bratislavských mestských častiach. www.bratislavskyvecernik.sk

Ďalšie články

Aktuálne